Dzisiaj jest wtorek, 30 Maj 2023
Znajdujesz sie w:     Home Sukcesy szkoły
Sukcesy
Wyróżnienie w konkursie plastycznym PDF Drukuj Email
czwartek, 11 maja 2023 15:10

Miło nam poinformować, że praca wykonana przez ucznia klasy 1 a Borysa Kisiela została wyróżniona w konkursie plastycznym „Dworzec Lublin i ja”. Wręczenie nagród odbyło się 8 maja 2023 roku w Ratuszu. Wystawę prac plastycznych nominowanych do nagrody głównej można oglądać na Placu Litewskim. Serdecznie gratulujemy!

 

 


 
I miejsce w konkursie recytatorskim PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 kwietnia 2023 12:24

Filip Chorecki z klasy 5a zajął I miejsce w III Ogólnopolskim V Wojewódzkim XII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Poznajemy twórczość Marii Konopnickiej oraz Aleksandra Fredry".

Filipa przygotowała pani Małgorzata Możdżeń.

GRATULUJEMY!

 
Nasz uczeń laureatem V Edycji Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego "UNIfikacja". PDF Drukuj Email
piątek, 14 kwietnia 2023 18:56

Michał Turek z klasy 8b został laureatem V Edycji Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego "UNIfikacja".

Patronat honorowy sprawowali: Lubelski Kurator Oświaty, UMCS Lublin, Polskie Towarzystwo Fizyczne.
Konkurs składał się z trzech etapów. Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie: Dominika Bulińska (8d), Antoni Sadowski (8c) oraz Michał Turek (8b). Dwa pierwsze etapy odbywały się na platformie internetowej. Z 250 uczestników zostało wyłonionych 38 finalistów.
Trzeci etap Konkursu odbył się 13 kwietnia 2023 roku o godz. 11.00 w III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Polegał na rozwiązywaniu  krzyżówki fizycznej (10 min) oraz zadań zamkniętych i otwartych (około 80 min). Zadania obejmowały materiał znacznie wykraczający poza podstawę programową i wymagały wykazania się umiejętnością kreatywnego myślenia. Uczestnicy wzięli też udział w wykładzie i warsztatach astronomicznych.
Celem Konkursu jest popularyzowanie fizyki i astronomii wśród młodzieży szkół podstawowych, rozbudzenie i kształtowanie zainteresowań uczniów, motywowanie do nauki oraz stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wykrywanie uzdolnionych uczniów.

Michał znalazł się wśród najlepszych 12 uczestników i otrzymał tytuł laureata!
Serdecznie gratulujemy sukcesu potwierdzonego dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu fizyki i życzymy by nauka w wybranej szkole ponadpodstawowej nadal zachwycała, mile zaskakiwała i stwarzała warunki do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

 
Wielkie sukcesy w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim PDF Drukuj Email