Dzisiaj jest piątek, 01 Gru 2023
Znajdujesz sie w:     Home Oddziały przedszkolne
Oddziały Przedszkolne
Wizyta w bibliotece PDF Drukuj Email
czwartek, 25 maja 2023 13:51

Klasy Oa i 0b odwiedziły w maju osiedlową bibliotekę przy ulicy Lwowskiej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Pani bibliotekarka opowiadała dzieciom o tym magicznym miejscu. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem  oglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować i dbać o książki. W trakcie pobytu w bibliotece, rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni.

>>>galeria zdjęć<<<

 
3xR – Ruch Radość Rozrywka PDF Drukuj Email
środa, 24 maja 2023 15:04

W dniu 16.05.2023r  drużyna złożona z uczniów klas 0a i 0b brała udział w rywalizacji sportowej przedszkoli i oddziałów przedszkolnych 3xR – Ruch  Radość Rozrywka na lekkoatletycznym stadionie przy al. Piłsudskiego. Dzieci biegały w workach, rzucały woreczkiem do celu, musiały przerzucić piłkę nad siatką, strzelały do piłkarskiej bramki, próbowały swoich sił w golfa, a także na czas pokonywały dmuchaną zjeżdżalnię. Był to czas świetnej zabawy.

>>>galeria zdjęć<<<

 
Warsztaty LEGO -Grawitacja PDF Drukuj Email
środa, 24 maja 2023 14:23

Klocki Lego to kopalnia możliwości, jeśli chodzi o wspieranie różnych kompetencji dzieci. Dziś dzieci z klasy 0b poznawały  dzięki nim pojęcie  grawitacji. Zadaniem dzieci było zbudowanie pojazdu dwukołowego (z klocków Lego), który w odpowiedni sposób miał zjechać z rampy. Dzieci dowiedziały się jak działa grawitacja i jaki ma wpływ na zjeżdżające pojazdy. Cała grupa wykazała się niezwykłą kreatywności. Był to czas świetnej zabawy.

>>>galeria zdjęć<<<

 
Wizyta w Muzeum PDF Drukuj Email
środa, 24 maja 2023 14:05

W kwietniu klasa 0b zwiedzała Muzeum Historii Miasta Lublina w Bramie Krakowskiej. Dzieci poznawały legendy związane z miastem. Przebierały się w postacie z legend i odgrywały sceny. Z zainteresowaniem oglądały ekspozycje muzealne. Na pożegnanie pan przewodnik uderzył w dzwon znajdujący się na szczycie bramy.

>>> galeria zdjęć<<<

 
Witamy Wiosnę PDF Drukuj Email
środa, 24 maja 2023 13:53

Wiosna w tym roku zaczęła się od chłodną i deszczową pogodą. A dzieci z klasy 0a i 0b postanowiły poszukać ciepłych promyczków słońca, pierwszych kwiatów, żabek i bociana. Oddziały przedszkolne zebrały się, aby przejść w wiosennym korowodzie wokół osiedla i szkoły. Dzieci pięknie prezentowały się w kwiatowych opaskach na głowach i w kolorowych ozdobach do strojów.

>>>galeria zdjęć<<<

 
Dzień Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
wtorek, 23 maja 2023 15:02

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z klasy 0a i 0b  gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Licznie przybyli seniorzy, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Były wiersze, piosenki, życzenia. Po części artystycznej ukochane wnuczęta w dowód pamięci i miłości, wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Dużą radością dla dzieci jak i dziadków była możliwość wspólnego spędzenia czasu. Miło było witać seniorów w naszych progach.

>>>galeria zdjęć<<<

 
Warsztaty czekolady PDF Drukuj Email
wtorek, 23 maja 2023 14:51

W dniu 19.05 dzieci z klasy 0a, uczestniczyły w warsztatach czekolady, w lubelskiej cukierni "Solidarność" mieszczącej się w Galerii Olimp w Lublinie. Podczas spotkania, dzieci miały okazję poznać historię ziarna kakaowca (głównego składnika czekolady), posmakować różnych rodzajów czekolad, a następnie....wykonać własną czekoladę :)

>>>galeria zdjęć<<<

 
"Koło mego ogródeczka" ...w poszukiwaniu wiosny PDF Drukuj Email
wtorek, 23 maja 2023 14:42

Wiosna to czas "budzenia się" wielu roślin z "zimowego snu"...dzieci z zerówek podczas wiosennych zajęć poznawały różne gatunki roślin, zapoznawały się z ich wyglądem, nazwą oraz oglądały, jak się zmieniają drzewa od chwili pojawienia się pierwszych "pączków" do momentu zbiorów owoców. Podczas spacerów miały okazję zaobserwować to zjawisko, a także uwiecznić podczas wykonywania prac plastycznych...

>>>galeria zdjęć<<<

 
23.02 przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
sobota, 20 maja 2023 17:53

Żegnamy, do widzenia, do zobaczenia, idź już sobie zimo! Zerówkowicze zrobiły OSTATNIE zimowe przedstawienie i zaprosiły swoich dziadków!
„Czy świeci słońce, czy pada deszcz z Babcią i Dziadkiem świat cudowny jest! Czy dmucha wiatr czy szczypie mróz z nimi najlepiej wnukom jest i już!”….
Dzieci wystąpiły w przedstawieniu pt: „Zimowe zabawy”  ….następnie wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.
Do występu przygotowały Panie: Hania Manel i Małgosia Bałanda
Fotorelacja: Pan Krzysztof Basiński

>>>galeria zdjęć<<<

 
Konkurs Plastyczny PDF Drukuj Email

Dzieci z klasy 0a i 0b wzięły udział w międzyszkolnym "Jesiennym konkursie logopedyczno - plastycznym. Nagrodę otrzymali uczniowie z klasy 0b: Ninka Łukasiewicz i Jaś Ziemiński, a z klasy 0a wyróżnienie Antoś Jeremicz.