Dzisiaj jest wtorek, 26 Wrz 2023
Znajdujesz sie w:     Home Pedagog i Psycholog
Pedagog i psycholog
Informacja PDF Drukuj Email
wtorek, 21 kwietnia 2020 13:15

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną szkoła przeszła w tryb on-line. Jest to nietypowa sytuacja dla Państwa i dzieci. U niektórych może wiązać się to z niepokojem, stresem bądź lękiem. Te uczucia są zupełnie zrozumiałe w obecnej sytuacji. Chcemy Państwa poinformować, że w tym czasie jesteśmy do Państwa dyspozycji. Pragniemy wesprzeć tych, którzy potrzebują pomocy. Dlatego zapewniamy Państwu konsultacje, pomoc i wsparcie psychologiczno-pedagogiczne w formie on-line. Zapraszamy do kontaktu poprzez dziennik elektroniczny lub drogą mailową.

Z poważaniem, życząc zdrowia

Izabela Paluch – pedagog ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )
Katarzyna Bukowska – psycholog ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

 
Wsparcie w kryzysie w czasie koronawirusa PDF Drukuj Email
wtorek, 21 kwietnia 2020 13:05

Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice, drodzy Nauczyciele,

Zdrowie i życie jest dla nas najważniejsze. Obecna sytuacja związana z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce może być dodatkowym obciążeniem dla zdrowia psychicznego. Teraz wszyscy konfrontujemy się z nową i nieznaną nam do tej pory sytuacją. To zupełnie naturalne, że wiele osób doświadcza lęku o siebie i swoich bliskich, martwi się o przyszłość oraz odczuwa wzmożone napięcie emocjonalne. Dlatego zostały podjęte działania, których celem jest profilaktyka i zapewnienie pomocy osobom wymagającym wsparcia, w tym szczególnie osobom narażonym na przemoc domową. Stosując się do apeli władz i lekarzy, aby w tym czasie zostać w domu, wiele instytucji umożliwiło konsultacje w ramach bezpiecznego kontaktu (telefonicznie lub on-line). Zachęcam wszystkich, którzy potrzebują wsparcia do skorzystania z oferty Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie.

Więcej…
 
Pedagog w naszej szkole PDF Drukuj Email

Zadania pedagoga szkolnego:

 • rozpoznawanie warunków życia i nauki uczniów;
 • pomaganie w rozwiązywaniu konfliktów i trudnych sytuacji szkolnych i rodzinnych;
 • współpraca z organizacjami szkolnymi i pozaszkolnymi, instytucjami takimi jak: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, MOPR, Sąd Rodzinny, Policja i inne;
 • organizowania wsparcia materialnego dla uczniów w postaci stypendiów szkolnych, zasiłków;
 • czuwanie nad realizacją obowiązku szkolnego przez uczniów;
 • kontrolowanie postępów w nauce uczniów zagrożonych, drugorocznych;
 • udzielanie porad i pomocy rodzicom/opiekunom prawnym;
 • udzielanie porad i pomocy uczniom;
 • podejmowanie działań interwencyjnych’

Więcej…
 
Psycholog w naszej szkole PDF Drukuj Email

 

Czym zajmuje się psycholog szkolny?

Zakres kompetencji:

 1. Prowadzenie działań diagnostycznych dotyczących uczniów, w tym diagnozowanie potencjalnych możliwości oraz wspieranie mocnych stron ucznia.

 2. Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu wspierania rozwoju ucznia, określenia odpowiednich form pomocy psychologiczno – pedagogicznej, w tym działań profilaktycznych, mediacyjnych
  i interwencyjnych wobec uczniów, rodziców i nauczycieli.

 3. Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

 4. Zapewnienie uczniom doradztwa w zakresie wyboru kierunku kształcenia i zawodu.

 5. Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy wychowawczej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym ucznia.

 6. Wspieranie nauczycieli w działaniach profilaktyczno – wychowawczych.

Więcej…
 
Instytucje i ważne telefony PDF Drukuj Email

Instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej:

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2