Dzisiaj jest niedziela, 26 Mar 2023
Znajdujesz sie w:     Home Innowacje pedagogiczne
Innowacja
Innowacja pedagogiczna „Czytamy razem” – Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej PDF Drukuj Email
środa, 21 grudnia 2022 10:25

Czy w bibliotece tylko wypożycza się książki? Nie! Uczniowie klasy 2b odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną i uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali dawne tradycje i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia. Wykonali także piękne choineczki. Po powrocie do szkoły dzieci poznały baśń wigilijną C. Bernos de Gasztold „Mały Opiekun Zapomnianych Zwierząt” i teraz już wiedzą, dlaczego przy betlejemskim żłóbku nie może zabraknąć osiołka.

>>>galeria zdjęć<<<

 
2a i 2b na przedstawieniu "Proszę słonia" PDF Drukuj Email
środa, 30 listopada 2022 16:28

Uczniowie klas 2a i 2b, w ramach Innowacji pedagogicznej "Czytamy razem", wybrali się do teatru Andersena na przedstawienie pt. "Proszę słonia". Dzieci poznały przygody porcelanowego słonia Dominika. Miały okazję porównać książkę L. J. Kerna pt. "Proszę słonia" ze spektaklem o tym samym tytule. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne inspirowane przedstawieniem. Zachęcamy innych do oglądania spektakli wyreżyserowanych na podstawie literatury dziecięcej.

>>>galeria zdjęć<<<

 
Innowacja pedagogiczna "Czytamy razem> PDF Drukuj Email
sobota, 05 listopada 2022 12:50

Uczniowie klas 2a, b, c w ramach Innowacji pedagogicznej "Czytamy razem" uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w naszej szkole. Poznali historię rejsu Titanica zawartą w książce Zofii Staneckiej p.t. "Historia pewnego statku". Wzbogacili swoje słownictwo związane z budową, nazwami pomieszczeń oraz zawodami ludzi pracującymi na statku. Zajęcia podobały się dzieciom i zachęciły ich do czytania innych książek z serii "Czytam sobie. Fakty".

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 
Innowacja pedagogiczna j. niemiecki PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 marca 2022 18:55

W ramach innowacji pedagogicznej uczniowie klas siódmych oswajali się z gramatyką niemiecką grając w małych grupkach w grę. Pod koniec zajęć czasowniki rozdzielnie złożone były dla nich już mniej obce niż na ich początku.

>>Galeria zdjęć<<

 
Innowacja "Igłą i nitką malowane" PDF Drukuj Email
wtorek, 08 marca 2022 19:43

W naszej świetlicy realizujemy innowację, która ma na celu zapoznanie dzieci z różnymi technikami twórczymi z zastosowaniem szycia, filcowania, wykorzystywania materiałów jako elementów zdobień. Dzieci z chęcią szyją, malują, kleją, filcują-dlatego są to dla nich interesujące zajęcia, jak również niezwykle praktyczne.

 

1. Filcowanie na mokro - Filcowanie na mokro to metoda, w której czesanka, w wyniku zmoczenia ciepłą wodą z mydłem, masowania i wałkowania tworzy filc.

>>Zobacz galerię<<

2. Wykonanie toreb-worków

>>Zobacz galerię<<

3. Świąteczne stroiki - Przed Świętami Bożego Narodzenia wykonaliśmy stroiki, ozdobione pasmanterią, jednocześnie odbyła się loteria fantowa.

>>Zobacz galerię<<

4. Eko-krokodyl - Jak zauważyliście wszystkie łasuchy cukierkowe i pożeracze jaj mogli przynieść do świetlicy wytłaczanki po jajach - co z tego powstało?

>>Zobacz galerię<<

5. Zakładki z papieru czerpanego - Zakładki wykonane na kiermasz charytatywny. Naszą pracą też chcemy pomóc potrzebującym.

>>Zobacz galerię<<

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3