Dzisiaj jest wtorek, 05 Gru 2023
Znajdujesz sie w:     Home Innowacje pedagogiczne
Innowacja
Innowacja "Czytamy razem" PDF Drukuj Email
wtorek, 07 listopada 2023 11:17

W tym roku szkolnym uczniowie klas trzecich kontynuują Innowację pedagogiczną "Czytamy razem". Pierwsze zajęcia odbyły się w bibliotece szkolnej. Uczniowie poznali przygody małego psa Freda, dla którego ważna była ekologia, a zwłaszcza oszczędzanie wody. Z książki pani B. Kosmowskiej "Fred pogromca suszy" dzieci dowiedziały się, jak ważna jest woda w życiu każdej istoty i czym grozi jej brak. Zachęcamy przeczytania tej książki.

>>>galeria zdjęć<<<

 
Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie. PDF Drukuj Email
czwartek, 11 maja 2023 15:03

Dnia 27.04.23 r. uczniowie kl. 2a i 2b poznawali historię swojej małej Ojczyzny- Lublina. W ramach Innowacji pedagogicznej "Czytamy razem" wyruszyli szlakiem lubelskich legend. Pani przewodniczka zapoznała ich z legendą o pochodzeniu nazwy miasta oraz jego herbu, legendą o Śnie Leszka Czarnego, Czarciej Łapie i o Kamieniu Nieszczęścia. Pod koniec zwiedzania dzieci rozwiązywały quiz związany z poznanymi legendami. Były nagrody! Zmęczeni długim wędrowaniem po Stary Mieście uczniowie odpoczęli w lodziarni na Placu Zamkowym.

>>>galeria zdjęć<<<

 
Innowacja pedagogiczna "Czytamy razem" PDF Drukuj Email
środa, 05 kwietnia 2023 16:57

W ramach innowacji pedagogicznej "Czytamy razem" uczniowie kl.2 a,b,c wzięli udział w międzyklasowym  konkursie plastycznym " Moja ulubiona postać z książki". Nagrody otrzymali z kl. 2a: Martyna Popko, Michał Chorwacki i Leon Woś. Z kl. 2b: Nikola Mocna, Oliwia Romanowska i Emilia Puchalski. Z kl. 2c - Wiktoria Kuleszewicz, Milena Haręziak i Nina Truskowska. Zwycięzcom gratulujemy!

>>>galeria zdjęć<<<

 
Innowacja pedagogiczna „Czytamy razem” – Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej PDF Drukuj Email
środa, 21 grudnia 2022 10:25

Czy w bibliotece tylko wypożycza się książki? Nie! Uczniowie klasy 2b odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną i uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali dawne tradycje i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia. Wykonali także piękne choineczki. Po powrocie do szkoły dzieci poznały baśń wigilijną C. Bernos de Gasztold „Mały Opiekun Zapomnianych Zwierząt” i teraz już wiedzą, dlaczego przy betlejemskim żłóbku nie może zabraknąć osiołka.

>>>galeria zdjęć<<<

 
2a i 2b na przedstawieniu "Proszę słonia" PDF Drukuj Email
środa, 30 listopada 2022 16:28

Uczniowie klas 2a i 2b, w ramach Innowacji pedagogicznej "Czytamy razem", wybrali się do teatru Andersena na przedstawienie pt. "Proszę słonia". Dzieci poznały przygody porcelanowego słonia Dominika. Miały okazję porównać książkę L. J. Kerna pt. "Proszę słonia" ze spektaklem o tym samym tytule. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne inspirowane przedstawieniem. Zachęcamy innych do oglądania spektakli wyreżyserowanych na podstawie literatury dziecięcej.

>>>galeria zdjęć<<<

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3