Dzisiaj jest niedziela, 26 Mar 2023
Znajdujesz sie w:     Home Rada Rodziców SP 23
Rada Rodziców
Zebranie Rady Rodziców PDF Drukuj Email

Zapraszam na spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców we czwartek 16 marca 2023 r. o godz. 17.00 w sali nr 29.

Obecność jest obowiązkowa. W przypadku braku możliwości udziału w zebraniu, proszę o bezpośredni kontakt i usprawiedliwienie swojej nieobecności przed spotkaniem.

Przewodnicząca Rady rodziców przy SP23,

Blanka Kutnik.

 
Skład Rady Rodziców 2022/2023 PDF Drukuj Email
czwartek, 08 grudnia 2022 17:27

Witam,

serdecznie dziękuję za okazane mojej osobie zaufanie i powierzenie funkcji Przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 23 im.Olipijczyków Polskich w Lublinie, na kolejny nowy rok szkolny 2022/2023.

Pragnę również powitać nowych członków.

Są to osoby wytypowane przez Państwa na zebraniu klasowym, które reprezentują Klasową Trójkę i wszystkich rodziców z waszej klasy.

W tym roku szkolnym, w sposób szczególny witam Państwa, którzy zgłosili się do bezpośredniej współpracy, jako członkowie prezydium.

Z klas młodszych  [0-3] zgłosili się:

pani Katarzyna Świć - klasa Ia

pan Krzysztof Basiński - klasa 0a

natomiast z oddziałów starszych [4-8] :

pani Katarzyna Dziki - Michalska - 6 d

pan Jarosław Golba - 8d

którym bardzo dziękuję za dobrowolne zgłoszenie się.

z poważaniem, Blanka Kutnik_Przewodnicząca Rady Rodziców SP nr 23 w  Lublinie

 
Rada Rodziców SP nr 23 rok szkolny 2022/2023 PDF Drukuj Email
czwartek, 08 grudnia 2022 17:21

Witam serdecznie wszystkich nowych przedstawicieli Rad Oddziałowych, tzw Trójek Klasowych w nowym roku szkolnym 2022/2023.

Mam nadzieję, czego i Państwu życzę, że będziemy prężnie i skutecznie działać. Tak, aby zarówno dzieciom, jak i rodzicom, czyli naszej Społeczności szkolnej, pobyt w szkole kojarzył się z rodzinną, ciepłą atmosferą, pełną ciekawych, kreatywnych zdarzeń.

Będziemy kontynuować inicjatywy przerwane przez dwa lata pandemicznej zawieruchy, m.in.: Bal Karnawałowy, Spotkania z ciekawymi osobami. Współuczestniczymy w organizacji Balu Ósmoklasistów.

Postaramy się, byście Rodzice zostali zachęceni do regularnej od tego roku szkolnego, dobrowolnej wpłaty składki na rzecz Rady Rodziców.

Zapraszamy do kontaktu z waszymi przedstawicielami.

Z każdej klasy jest zaufana osoba, która pośredniczy między Radą Rodziców a społecznością klasową.

Zapraszam również do wpłacania składki 30 zł za semestr, na artykuły plastyczne i kreatywne, wykorzystywane przez wychowawców w czasie pobytu dzieci w świetlicy.

Zapraszam do kontaktu i zgłaszania spraw wszelkich, które możemy zmienić, zaproponować lub wprowadzić w naszej społeczności szkolnej.

Pozdrawiam,

Blanka Kutnik Przewodnicząca Rady Rodziców w roku szkolnym 2022/2023

 
Zebranie Rady Rodziców 2022_2023 PDF Drukuj Email

Zebranie wyłonionych Przedstawicieli do Rady Rodziców odbędzie się we czwartek 17. listopada 2022r. o godz. 17.00 w sali 29.

Serdecznie zapraszam,

Blanka Kutnik, Przewodnicząca.

Poprawiony: czwartek, 03 listopada 2022 16:08
 
Szanowni Państwo PDF Drukuj Email
środa, 13 października 2021 10:34

Na rok 2021/2022 zaproponowaliśmy, jak co roku, możliwość wsparcia działań Rady Rodziców w postaci dobrowolnych wpłat na konto.

nr_konta_bankowego_Rada_Rodziców_SP_23 67 1020 3150 0000 3302 0002 9967 tytuł: Wpłata_na co_oznaczenie klasy

Chciałabym, aby byli Państwo świadomi, że w innych lubelskich placówkach szkolnych, ten sam budżet działalności Rady Rodziców jest wspierany w kwocie np. 100 zł na rok, natomiast same wpłaty są realizowane naprawdę liczne.

Myślę, że wszyscy Rodzice/Opiekunowie rozumieją, że ta kwota jest wykorzystywana na potrzeby dzieci i młodzieży.

Kwota, tzw. Komitetu rodzicielskiego, w naszej szkole to 40 zł na rok.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o uiszczanie tej kwoty, ponieważ wspierając RR dajecie, temu organowi działającemu przy placówce szkolnej możliwość zorganizowania czegoś ciekawego dla Waszych dzieci lub wsparcia docelowego naszej szkoły, również dla dobra Waszych dzieci.

Chcę Państwu przekazać, że z tego budżetu zrealizowano w zeszłym roku szkolnym różne drobne inwestycje związane z uatrakcyjnieniem pobytu dzieci w szkole. Były też różne inne drobne wydatki związane z kreatywnym wspieraniem funkcjonowania szkoły. działania RR to różnego rodzaju dyplomy, nagrody w konkursach, książki na zakończenie roku szkolnego dla dzieci posiadających wysokie wyniki w nauce, zakup lub dofinansowanie zakupu niezbędnego sprzętu użytkowanego w szkole itp.

Ponieważ 2019/2020 był rokiem pod znakiem nauki zdalnej, to zarówno wydatki, jak i wpłaty na rzecz RR były stosunkowo niewielkie.

 

Szanowni Państwo,

W przeliczeniu na 10 miesięcy roku szkolnego wypada to 4 zł na miesiąc, więc jest to naprawdę skromna kwota z Państwa miesięcznego budżetu domowego.

Te dobrowolne wpłaty można dokonywać w dowolnym momencie roku szkolnego, w postaci mniejszych kwot, np 5 zł, 10 zł, 20 zł.

Informuję również, że jeżeli w naszej placówce uczy się kilkoro Państwa dzieci, to kwoty wynoszą:

1e dziecko - 40 zł/rok

2e dziecko - 25 zł /rok

3e i kolejne dziecko - symboliczna kwota 1 zł [aby móc odnotować dobrą wolę rodziców/opiekunów]

 

* Przypominam również, że w rozdziale VII punkt 4 Regulaminu Rady Rodziców, są jasno opisane zasady określające, w jaki sposób można wydatkować, zebrane na Komitet Rodzicielski w obrębie klasy, pieniądze oraz to, że im większe wpłaty z klasy są realizowane, tym większa kwota pod koniec roku będzie zwrócona na potrzeby tej klasy pod koniec roku szkolnego.

* Zapraszam do zapoznania się z ww Regulaminem dostępnym na stronie www szkoły.

* Wpłaty w obrębie klasy zbiera chętna osoba z Oddziałowej rady klasowej, tj z Trójki klasowej_Skarbnik.

Zapraszamy do wpłacania pieniędzy bezpośrednio na konto Rady Rodziców. W tytule wpłaty należy określić z której klasy pochodzi wpłata.

* Zebrane pieniądze można również wpłacić w Sekretariacie szkoły, do pani Sekretarki, która wystawia dokument KP na poczet wpłaconych pieniędzy, oraz wpłaca otrzymane pieniądze na konto.

* Na konto Rady Rodziców wpłacacie również Państwo opłatę obowiązkową na poczet funkcjonowania ŚWIETLICY w kwocie 25 zł/semestr lub 50 zł / rok.

W świetlicach cały czas organizowane są zajęcia plastyczne rozwijające kreatywność, dzieci biorą udział w konkursach tematycznych, grach i zabawach plastycznych.

Opiekunowie organizujący te ciekawe zajęcia kupują niezbędne materiały, aby każde chętne dziecko miało możliwość wykonania pracy plastycznej lub rozwijającej kreatywność. Opiekunowie dbają, aby dzieci miały dostęp do interesujących gier i zabawek oraz filmów z bajkami i filmami odpowiednimi dla różnych grup wiekowych, po to, aby czas spędzony w świetlicy dla każdego z dzieci był czasem świetnie wykorzystanym, by było interesująco w grupie rówieśniczej.

:-) Mam nadzieję, że zechcecie Państwo wpłacać opłatę na komitet rodzicielski, abyśmy mieli szersze możliwości zadbania o Wasze/Nasze dzieci i młodzież :-)

pozdrawiam Blanka Kutnik, Przewodnicząca Rady Rodziców 2021/2022

 
Strona 1 z 3