Dzisiaj jest czwartek, 07 Gru 2023
Znajdujesz sie w:     Home Laboratorium przyszłości
Laboratorium przyszłości
Zajęcia innowacyjne ,,Igłą i nitką malowane" PDF Drukuj Email
piątek, 16 czerwca 2023 18:09

 

W naszej świetlicy w ramach projektu "Laboratorium przyszłości", realizujemy zajęcia innowacyjne "Igłą i nitką malowane". Dzieci   bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach: kleimy, szyjemy, prujemy, filcujemy, wycinamy, ozdabiamy, budujemy. Wykonujemy   szereg ciekawych zadań, sami zobaczcie.

>> Galeria zdjęć <<

 
Lego na zajęciach rozwijających kreatywność w klasie 1b PDF Drukuj Email
niedziela, 11 czerwca 2023 20:03

Zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO odbywają się w klasach 1-3 zarówno podczas edukacji wczesnoszkolnej jak i w szkolnej świetlicy.   Wspierają one uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości takich jak nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka.  Zestawy   umożliwiają naukę przez zabawę i pomagają  odkrywać świat poprzez praktyczne doświadczenia oraz udział w kreatywnych wyzwaniach.   Dzięki temu dzieci chętniej się angażują i zdobywają pewność siebie. LEGO po prostu uczy i bawi. Na zdjęciach uczniowie klasy 1b w   czasie zajęć rozwijających kreatywność.

 

>> Galeria zdjęć <<

 
Nauka i zabawa z klockami LEGO w kl. 2b PDF Drukuj Email
niedziela, 11 czerwca 2023 17:54

 

Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię. Dziecko uczy się czytać instrukcję i wg. niej budować, ale może także wymyślać swoje własne   budowle i tworzyć nawet bardzo skomplikowane konstrukcje. Budując uczy się cierpliwości, trenuje koncentrację i rozwiązuje problemy, a także rozwija   wyobraźnię przestrzenną.

 

>> Galeria zdjęć <<

 
Działania w świetlicy z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych z Laboratorium Przyszłości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Wysok   
niedziela, 07 maja 2023 22:41

W świetlicy szkolnej realizowane były zajęcia STREAM z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych- zestawu klocków LEGO Education BricQ Motion oraz BricQ Motion Essential, w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Nowoczesna edukacja STREAM umożliwia wielozmysłowe nauczanie i podnoszenie kluczowych kompetencji uczniów. Wykorzystanie obydwu półkul mózgowych podczas zajęć stymuluje optymalny rozwój dziecka, rozwijając nie tylko zdolność logicznego i krytycznego myślenia, ale również rozwój umiejętności matematycznych, kreatywność i wyobraźnię.

 

>>>Galeria<<<

 
Rozwijamy umiejętności matematyczne za pomocą wagi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Wysok   
czwartek, 13 kwietnia 2023 22:07