Dzisiaj jest wtorek, 30 Maj 2023
Znajdujesz sie w:     Home Biblioteka Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy / Dni Europy
Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy / Dni Europy PDF Drukuj Email
czwartek, 21 kwietnia 2022 14:54

Biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski zapraszają klasy 1-8 do udziału w projekcie EUROPEJSKIE BAJANIE

Projekt dla klas 1-3

Krok 1. Wylosujcie państwo (piątek, 22.04).

Krok 2. Wybierzcie bajkę, baśń, opowiadanie reprezentujące literaturę danego państwa.

Krok 3.  Przeczytajcie w klasie wybraną bajkę (całą lub fragment). Zaprezentujcie bohatera tekstu w formie plastycznej (portret, plakat, lapbook, kukiełka itp. ) pozwalającej na przeniesienie jej i zaprezentowanie np. w holu szkoły. Wypełnijcie metryczkę książki.

Krok 4. 9 maja przebierzcie się w kolory flag wylosowanych państw i zaprezentujcie w klasie wykonane prace. Wasze przebrania i prace zostaną sfotografowane , ocenione i opublikowane.

Projekt dla klas 4-8

Krok 1. Wylosujcie państwo (piątek, 22.04).

 

 

Krok 2. Wybierzcie zespół (lub zespoły), które będą reprezentować klasę i przekażcie ich skład w bibliotece Jeden zespół to max. 3 osoby

Krok 3. Zadanie dla zespołów.
Zapoznajcie się z literaturą wylosowanego kraju w bibliotece lub w innych źródłach. Wybierzcie książkę , jaką chcecie zaprezentować i zapoznajcie się z nią.
W dniach 16-17 maja zaprosimy zespoły do biblioteki i poprosimy o wykonanie zadań związanych z wybranymi książkami.

Krok 4. Zadanie dla całych klas.
Od 26 kwietnia do 6 maja w bibliotece dostępne będą pytania konkursowe z geografii wylosowanych krajów.  Należy je rozwiązać, podpisać i oddać w bibliotece. Podczas rozwiązywania można korzystać z dostępnych atlasów i encyklopedii. Każdy uczeń z klas 4-8 może przystąpić do konkursu tylko raz.  Wygrywa klasa, która udzieli największej ilości poprawnych odpowiedzi.

Krok 5. 9 maja przebierzcie się w kolory flagi wylosowanych państw . Wasze przebrania i prace zostaną sfotografowane , ocenione i opublikowane

Organizatorzy : Biblioteka, Magdalena Ożgo, Samorząd Uczniowski