Dzisiaj jest piątek, 18 Cze 2021
Znajdujesz sie w:     Home Konkursy
Konkursy
Sukces w ogólnopolskim konkursie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 maja 2021 06:31

DominikaZ radością donosimy, że Dominika Bulińska (kl. 6d) godnie (nawet bardzo!) reprezentowała naszą szkołę w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Fotograficznym „(Pod)różne historie” – „O podróżach w pandemii”.
Nasza uczennica przygotowała na konkurs 3 prace fotograficzne – jedna z nich została wyróżniona zakwalifikowaniem na wystawę. Ową pracę można obejrzeć w galerii.
Na konkurs w kategorii fotograficznej wpłynęło aż 467 zdjęć, a do wystawy zakwalifikowano (oprócz zdjęć nagrodzonych) tylko 26 prac. To był debiutancki udział naszej szóstoklasistki w konkursie fotograficznym, a już jej talent został dostrzeżony, co nas bardzo cieszy. Opiekunem Dominiki w konkursie była p. Magda Kostecka.
Gratulujemy i życzymy dalszego ,,patrzenia oczyma, fotografowania sercem”.

 
Wyniki konkursu recytatorskiego PDF Drukuj Email
środa, 05 maja 2021 08:03

grafikaW kwietniu 2021 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III. Ze względu na sytuację epidemiczną konkurs miał formę online. Dnia 27.04.21 r. komisja konkursowa pod przewodnictwem p. Małgorzaty Możdżeń przyznała 5 nagród i 4 wyróżnienia.

Nagrody otrzymali:                    
Wyróżnieni zostali:
Miłosz Jeremicz 2a Hanna Jopa 1c
Anna Nagnajewicz 2b Maria Stankiewicz 2a
Kinga Czerniakowska 2d Aleksandra Parulska 2d
Matylda Radecka 3a Bartłomiej Jusiak 3a
Michał Malicki 3c

 

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: Lidia Stępniewska i Dorota Żuchnik

 
Światowy Dzień Ziemi PDF Drukuj Email
środa, 21 kwietnia 2021 06:50

ziemiaDzień Ziemi to globalne święto obchodzone od 1970 roku 22 kwietnia, mające na celu podniesienie poziomu świadomości społecznej na temat ekologii i sposobach ochrony środowiska naturalnego, w tym konieczności zapobiegania jego dewastacji, poprzez popularyzację nowoczesnych technologii będących przyjaznych naturze, przedstawieniu problemów współczesnego świata związanych z zanieczyszczaniem globu i znalezieniu dla nich rozwiązań, a przede wszystkim wydarzenie to ma edukować jak ważne jest dbanie o środowisko.

Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Ziemi, który odbył się w naszej szkole było "Działanie na rzecz klimatu". Udział w konkursie wzięli uczniowie klas V-VIII. Do przygotowania mieli prezentacje na temat:

• klasy V -„Zagrożone gatunki roślin w Polsce”,
• klasy VI- „Zagrożone gatunki zwierząt w Polsce” i klasy
• VII I VIII- „ Zagrożenia środowiska przyrodniczego”.

Uczniowie ochoczo przystąpili do konkursu i wykazali się niezwykłą kreatywnością oraz sumiennym i rzetelnym podejściem do realizacji tematu, co zaowocowało pracami na wysokim poziomie zarówno twórczym, jak i intelektualnym. W komisji oceniającej wysiłki uczniów zasiadły: Teresa Kuszyk, Elżbieta Piskorska, Eliza Czerniakowska, Marta Harasim i Iwona Karpińska- Spasówka. Pomimo trudności z wskazaniem najlepszej pracy, wśród tak wybitnej konkurencji, po długich naradach ustalono sprawiedliwy wynik i wyłoniono zwycięzców i zwyciężczynie: I miejsce w kategorii klas V-tych zdobył Bartłomiej Szych z klasy 5a, w kategorii klas VI-tych Mieszko Nowacki z klasy 6a, w kategorii klas VII-mych Natalia Targońska z klasy 7e, a w kategorii klas VIII- mych Julia Joachimowicz z klasy 8b. Przyznano również wyróżnienia następującym uczniom i uczennicom: Szymon Gałązka klasa 5a, Szymon Lewkowicz klasa 6a, Jakub Orłowski klasa 6b, Maria Ornal klasa 7b, Jagoda Boguszewska klasa 7d, Stanisław Pranagal klasa 8a, Oliwia Kropiewicz klasa 8d.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów. Zwycięska prezentacja: zagrozenia_srodowiska_przyrodniczego_jjo8b.pptx

 
Rozstrzygnięcie konkursów ogólnopolskich 2021 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 11:53

koła olimpijskieSerdecznie dziękujemy dzieciom i młodzieży za wykonanie prac na organizowane przez naszą szkołę ogólnopolskie konkursy plastyczne: „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” oraz "Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata". Słowa podziękowania kierujemy również do  wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursach.

Oba przedsięwzięcia honorowym patronatem objęli: Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin, Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski, Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Stanisław Budzik – Arcybiskup Metropolita Lubelski.

Na XI Ogólnopolskie Konkurs Plastyczny „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata” nadesłano 193 prace plastyczne (w tym 66 online) z 35 szkół podstawowych z całego kraju, a na X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” nadesłano 190 prac plastycznych (w tym 36 online) z 35 szkół podstawowych z całego kraju.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym.  Przy ocenianiu prac komisja wzięła pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność rozwiązań, samodzielność, staranność, wrażenie artystyczne.

W związku z pandemią zaplanowany na 27 kwietnia 2021 r. wernisaż połączony z  uroczystym rozdaniem nagród nie odbędzie się. Dyplomy i nagrody dla uczniów oraz podziękowania dla nauczycieli będą do odbioru po 27 kwietnia 2021 r. w sekretariacie SP nr 23 ul. Podzamcze 9 w Lublinie w godz. 8.00 – 14.00. Laureatom i ich opiekunom spoza województwa lubelskiego zostaną przesłane pocztą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie szkoły www.sp23.lublin.pl oraz FB szkoły https://www.facebook.com/sp23.lublin.eu/ nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Protokół komisji z rozstrzygnięcia konkursu „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” wraz z listą laureatów do pobrania >>> protokol_jp2_2021.pdf (425KB)

Protokół komisji z rozstrzygnięcia konkursu "Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata” wraz z listą laureatów do pobrania >>> protokol_sportowcy_2021.pdf (424KB)

 
Sukces w ogólnopolskim konkursie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 00:00

logo konkursuZ radością dzielimy się informacją, że Michał Turek (kl. 6b) zdobył Wyróżnienie w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Nasz uczeń, jako ogromny pasjonat historii, przygotował na konkurs piękną prezentację multimedialną pod opieką p. Magdy Kosteckiej i p. Grzegorza Kijewskiego. W konkursie (we wszystkich kategoriach) wzięło udział ponad 900 prac uczniów z całej Polski.

,,Jury doceniło prace, których opis, narracja lub obraz były nienaganne merytorycznie i zgodne z prawdą historyczną. Szczególnie wyróżniono prace, których autorzy starali się przedstawić historię Żołnierzy Wyklętych lub epizodu z tej historii w sposób nieszablonowy, ciekawy i niepowtarzalny”.

Gratulujemy dużego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!

 
Wyniki konkursów plastycznych etap szkolny PDF Drukuj Email
piątek, 16 kwietnia 2021 07:35

koła olimpijskieInformujemy o rozstrzygnięciu szkolnego etapu ogólnopolskich konkursów plastycznych: „Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” i „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata”. Komisja konkursowa wybrała do etapu ogólnopolskiego 39 z 274 prac uczniów. Zakwalifikowane prace prezentujemy w galerii >>>

Szczegóły w protokole komisji konkursowej >>> etap_szkolny_sportowcy_i_jp2.pdf (401KB)

 
Wyniki konkursu Liczba Pi PDF Drukuj Email
piątek, 02 kwietnia 2021 00:00

nagrodzona praca konkursowaUwaga! Uwaga! Ogłaszamy wyniki konkursu Liczby Pi. :)
Kochani, bardzo pozytywnie zaskoczyliście nas swoją kreatywnością.

Komisja konkursowa w składzie:
p. Bożena Krzowska
p. Kinga Adamkiewicz
p. Magda Kostecka
p. Bożena Fitzerman
miała nie lada „rebus” do rozwiązania!!  :)
Ostatecznie, postanowiliśmy przyznać 3 RÓWNORZĘDNE NAGRODY.

Oto nasi mistrzowie:

wiersz: Lena Brzozowicz, kl. 6e
rebus: Inga Misztal kl. 6a, Aleksandra Madej kl. 6b
Zgodnie z obietnicą, przyznajemy także NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI, która trafia do... Magdaleny Janik z kl. 6d .

Gratulujemy nagrodzonym, ale także wszystkim wspaniałym konkursowiczom. :)
O sposobie przekazania nagród poinformujemy osoby zainteresowane ????

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi pracami:
https://www.facebook.com/1817838541833906/posts/2917185501899199/

Zdjęcia prac w galerii >>>
Do następnego!
Pozdrawiamy
Kinga Adamkiewicz
Bożena Krzowska

 
Uwaga! Wyniki konkursu PDF Drukuj Email
piątek, 19 marca 2021 10:03

logoWYNIKI KONKURSU ,,MEMY O ZDALNYM NAUCZANIU”

Komisja konkursowa w składzie -  p. Berta Belniak, p. Joanna Mosek, p. Grzegorz Kijewski oraz p. Kinga Adamkiewicz i p. Magda Kostecka - miała nie lada wyzwanie!  Na konkurs wpłynęło ponad 60 memów, a wszyscy uczestnicy wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem.

Ostatecznie, postanowiliśmy przyznać 3 równorzędne nagrody. Oto nasi ,,memowi” mistrzowie:

Magda Medyńska, kl. 6a
Lena Brzozowicz, kl. 6e
Alicja Borys, kl. 6f

Zgodnie z obietnicą, przyznajemy także nagrodę publiczności, o której decydowały ,,lajki” na Facebooku. Trafia ona do Hani Kurzepy z kl. 4b. Ale… postanowiliśmy przyznać także nagrodę pocieszenia dla Darii Bryndy z kl. 4d, która przegrała z Hanią o naprawdę mały włos. Wyrównaną rywalizację dokumentuje ,,zrzut ekranu” wykonany w środę 17 marca o godz. 00.00 (termin zakończenia konkursowego głosowania). Zwycięskie memy  znajdują się w galerii >>>

Natomiast wszystkie prace naszych konkursowiczów odnajdziemy na szkolnym profilu facebookowym. Link poniżej:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2906701919614224&id=1817838541833906

Gratulujemy nagrodzonym, a także wszystkim uczestnikom!

 
KONKURS ,,MEMY O ZDALNYM NAUCZANIU” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 marca 2021 12:26

logo konkursuKochani, serdecznie zapraszamy Was do udziału w zabawie na stworzenie najlepszego memu o tematyce zdalnej nauki.Smile

Zasady konkursu:

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII.
  2. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie memu o zdalnym nauczaniu. Skupcie się na Waszych doświadczeniach, śmiesznych sytuacjach podczas lekcji na różnych przedmiotach (oczywiście mile widziane memy dotyczące zajęć matematyki i języka polskiego). Jedyne ograniczenie to Wasza kreatywność!
  3. Każdy uczeń może stworzyć maksymalnie 3 memy.
  4. Praca konkursowa ma być autorskim dziełem i nie może nikogo personalnie wyśmiewać ani obrażać.
  5. Zadanie można stworzyć w dowolnym programie graficznym (np. https://generator.memy.pl/ czy https://www.canva.com/). Liczy się pomysł, poczucie humoru i kreatywne wykonanie.
  6. Prace należy zapisać w formatach: JPG, PNG lub PDF i wysłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  7. Termin nadsyłania prac: do 12.03.2021 r.
  8. Zwycięski mem, którego wyłoni komisja konkursowa, otrzyma NAGRODĘ NIESPODZIANKĘ.
  9. Ponadto, przewidziana została dodatkowa nagroda – NAGRODA PUBLICZNOŚCI. Nadesłane prace zostaną zamieszczone na naszym szkolnym profilu na Facebooku – mem z największą ilością lajków otrzyma właśnie tę nagrodę (nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z  wyrażeniem zgody na zamieszczenie ich na stronie internetowej szkoły oraz szkolnym Facebooku).

Zatem, do dzieła! Z niecierpliwością czekamy na efekty Waszej twórczości, pomysłowości i zaangażowania!

Pozdrawiamy
p. Kinga Adamkiewicz
p. Magdalena Kostecka

 
Wyniki loterii Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego PDF Drukuj Email
czwartek, 25 lutego 2021 10:07

grafika konkursowaOgłaszamy wyniki loterii, która odbyła się w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Nadesłaliście 30 poprawnych kart odpowiedzi do zadań konkursowych. Wszyscy zostają nagrodzeni oceną z języka polskiego, zaś do 4 osób trafiają NAGRODY NIESPODZIANKI.

Oto szczęśliwcy wylosowani przez Pana Dyrektora:
nr 18 - Igor Sztorc, kl. 7c
nr 23 - Kuba Rosołowski, kl. 6f
nr 22 - Szymon Łosz, kl. 6d
nr 21 - Inga Misztal, kl. 6a

Jak wiecie, każdy z Was otrzymał wiadomość z numerem, jaki zostaje mu przydzielony w losowaniu (numerki były przyznawane zgodnie z kolejnością nadesłanych zgłoszeń).

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwania konkursowe i wzięli udział w naszej zabawie! Zwycięzcy loterii zostaną indywidualnie poinformowani, gdzie i kiedy mogą odebrać swoje nagrody!Smile Zdjęcia z losowania w GALERII >>>

 
Konkursy przedmiotowe 2020/2021 PDF Drukuj Email

Informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 będą organizowane następujące konkursy przedmiotowe Lubelskiego Kuratora Oświaty:

1. konkurs polonistyczny

2. konkurs języka angielskiego

3. konkurs języka niemieckiego

4. konkurs języka rosyjskiego

5. konkurs języka francuskiego

6. konkurs języka hiszpańskiego

7. konkurs historyczny

8. konkurs matematyczny

9. konkurs fizyczny

10. konkurs chemiczny

11. konkurs biologiczny

12. konkurs geograficzny

Osoby chętne prosimy o zapisywanie się u nauczycieli wymienionych przedmiotów w dniu 5 października 2020r.

Regulamin Konkursów znajduje się pod linkiem:

https://www.lscdn.pl/pl/konkursy/konkursy-przedmiotowe/11956,Konkursy-przedmiotowe-w-roku-szkolnym-20202021.html

Prosimy o zapoznanie się z nim. Zachęcamy do udziału!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4