Dzisiaj jest sobota, 22 Sty 2022
Znajdujesz sie w:     Home Sukcesy sportowe
Sport
Igrzyska Dzieci w pływaniu PDF Drukuj Email

W środę na pływalni H2O w Lublinie odbył się finał Igrzysk Dzieci w pływaniu. Są to zawody, w których swoje reprezentacje wystawiają szkoły podstawowe z całego miasta. Nasi zawodnicy reprezentujący SP23 pokazali się w nich z bardzo dobrej strony wielokrotnie zajmując miejsca na podium. Ale po kolei. Zaczęło się od sztafet na nietypowym dystansie 6x25 st. dowolnym. Na pierwszy ogień poszły dziewczęta i wywalczyły DRUGIE miejsce, po nich wystartowali chłopcy. Spisali się jeszcze lepiej, nie dając szans rywalom bezapelacyjnie wygrywając tę konkurencję. Potem przyszedł czas na wyścigi indywidualne na dystansie 50m. I tu znowu nasi zawodnicy odgrywali jedne z głównych ról. W stylu motylkowym drugie miejsce zajęła Otylia Kościołek. W klasycznym pierwsze miejsca zajmowali: Zuzanna Kowalska i Igor Hiżewski. Styl grzbietowy to wygrana Piotra Tomaszewskiego oraz trzecie miejsca Weroniki Łuszczew i Macieja Śledzia. Wreszcie w st. dowolnym drugie miejsce zajął Stanisław Pranagal, a trzecie Kacper Pałyska. Nie można jednak zapomnieć o pozostałych naszych zawodnikach, którym do podium brakowało naprawdę niewiele. Miłą informacją jest to, że obie nasze sztafety oraz wymienieni wcześniej medaliści wystartują w Finale Województwa, który 7 grudnia odbędzie się na pływalni Aqua w Lublinie.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ >>>

 
V Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Rugby TAG PDF Drukuj Email

II miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych w Rugby Tag

W lubelskiej hali MOSiR 23 listopada 2017 r. odbyły się V Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Rugby Tag, będące jednocześnie półfinałami Szkolnej Ligi Rugby Tag. W turnieju udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Reprezentowali nas uczniowie klas IV, którzy uzyskali awans z Mistrzostw Lublina.
Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie:
Wiktor Dec, Dawid Adamczyk, Jakub Górny, Martyna Zakrzewska, Weronika Płóciennik, Mikołaj Hanczarek, Mateusz Rybicki, Igor sztorc, (wszyscy uczniowie klasy IVc) oraz Jakub Konieczko IVa.

Wyniki gier:
SP Chrobry Lublin – SP 23 Lublin    6:7
SP Białki Dolne - SP 23 Lublin        3:11
SP Tomaszowice – SP 23 Lublin        3:5
SP 23 Lublin – SP Łuszczów        0:3
Wszystkim gratulujemy dobrej postawy sportowej i walki oraz życzymy sukcesów w dalszych turniejach.
Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ >>>
Opiekun: Paweł Janowski

 
Mistrzostwa Województwa Lubelskiego PDF Drukuj Email

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego dzieci 10-⁠11 lat w pływaniu.


Uczniowie naszej szkoły, trenujący w klasach profilowanych, wracają z czterema medalami z Mistrzostw Województwa Dzieci 10-⁠11 lat, które odbyły się w Kraśniku. Ten najcenniejszy wywalczył Przemysław Pietroń w wyścigu na dystansie 50m st. motylkowym. Srebro zdobyła Weronika Łuszczew płynąc 100m st. grzbietowym, dwa brązowe dorzucili: ponownie Weronika (200m zmiennym) oraz Staś Pranagal (100m st. dowolnym).


Gratulacje należą się jednak wszystkim naszym młodym zawodnikom, a szczególnie tym którzy poprawili swoje "życiówki", a tych nie brakowało!!!

Zapraszamy do GALERII >>>

 
41. EDYCJA ZAWODÓW "LAUR LUBELSKIEGO KOZIOŁKA" PDF Drukuj Email
czwartek, 02 listopada 2017 11:42