Dzisiaj jest wtorek, 30 Lis 2021
Szachy
Szkolne koło szachowe PDF Drukuj Email
czwartek, 28 października 2021 21:32

W roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 23 działa koło szachowe online.

Koło przeznaczone jest dla osób, które potrafią grać w szachy i ma na celu dalsze rozwijanie umiejętności gry w szachy.

Zajęcia są bezpłatne.

W tym momencie uczestnikami koła są uczniowie klas 3-4, ale planowane jest utworzenie sekcji dla starszych uczniów.

Do przeprowadzenia meczy szachowych wykorzystywana jest platforma internetowa: lichess.org, uczniowie korzystają z komputerów w swoich domach.

Raz w tygodniu uczniowie, którzy są zapisani do koła, rozgrywają  indywidulany mecz szachowy z ustaloną  osobą.

W każdą sobotę o godzinie 17.00 organizowany jest turniej klubowy, który trwa 70 minut.

W niedalekiej przyszłości planowane są rozgrywki międzyszkolne online.

Raz w miesiącu będzie organizowany Turniej Miesiąca, gdzie laureaci będą mogli zdobyć drobne upominki.

Dodatkowo, dla chętnych osób z koła prowadzony jest SKS szachowy online, który odbywa się w każdy czwartek o godzinie 18.00.

Osoby zainteresowane dołączeniem do koła lub uzyskaniem szczegółowych informacji, proszone są o przysłanie zgłoszenia lub zapytania  pod adres e-mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Marcin Pąsiek