Dzisiaj jest piątek, 18 Cze 2021
Znajdujesz sie w:     Home Pedagog i Psycholog
Pedagog i psycholog
Oferta Stowarzyszenia Rysa PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 07:25

logoInformuję, że Stowarzyszenie Rysa w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 12-16 lat  oraz ich rodziców do współpracy.

Stowarzyszenie oferuje bezpłatną pomoc w zakresie mediacji, wsparcia psychologicznego, pedagogicznego oraz prawnego. Ponadto są prowadzone zajęcia edukacyjne z zakresu umiejętności wychowawczych, profilaktyki uzależnień, kształtujących u młodzieży umiejętności społeczne.

W załączniku znajdziecie Państwo więcej informacji o prowadzonych aktualnie działaniach. Załącznik do pobrania: stowarzyszenie_rysa.pdf (634KB)

Zachęcam do kontaktu ze Stowarzyszeniem Rysa: telefonicznego 663-788-698  lub za pośrednictwem e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Katarzyna Bukowska-Pietrzyk
Psycholog szkolny

 
PLAN ZAJĘĆ PEDAGOGA I PSYCHOLOGA W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 00:00

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa


Czwartek


Piątek

mgr Katarzyna Bukowska-Pietrzyk

psycholog

 

 

13.00-17.008.30-12.00
8.30-12.00


12.30-16.30

mgr Izabela Paluch
pedagog

 

8.00-13.00

13.00-15.00 rewalidacja R. S.8.00-12.00


 

12.30-17.00

 

13.00-17.00

8.00-10.30

Obowiązuje od 19 kwietnia 2021r.

 
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2020 PDF Drukuj Email
piątek, 09 października 2020 00:00

W 2020 roku Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypada na 10 października (sobota).

Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest budowanie świadomości społecznej na temat zagadnień zdrowia psychicznego oraz mobilizowanie działań wspierających dobrostan psychiczny, czy ulepszanie opieki medycznej nad chorymi psychicznie. Organizatorzy wydarzenia pragną również zachęcić ludzi na całym świecie do podejmowania działań, które dotyczą zdrowia psychicznego. Coroczne obchody święta odbywają się pod danym hasłem. Tegoroczne hasło wydarzenia to: „Ruch na rzecz zdrowia psychicznego: inwestujmy”.

Dlaczego warto jest zadbać o swoje zdrowie psychiczne?

W związku z coraz szybszym trybem życia szczególnie powinniśmy przywiązywać uwagę do naszego zdrowia psychicznego. Oddziałuje ono bowiem na wszystkie aspekty naszego życia, a nasze sukcesy i niepowodzenia mogą być od niej bardzo zależne. Poza tym, troska o samego siebie nie powinna być czymś czego trzeba się wstydzić. Warto starać czuć się zdrowym, szczęśliwym i spełnionym. Nasze życie nabierze dzięki temu o wiele piękniejszych barw, a my sami będziemy czuć, że naprawdę warto starać się być lepszym człowiekiem.

Jak to zrobić?
W pliku znajdziesz podstawowe wskazówki. Smile swiatowy_dzien_zdrowia_psychicznego.pdf

Katarzyna Bukowska-Pietrzyk
Psycholog szkolny

 
JAK SOBIE RADZIĆ W SYTUACJACH TRUDNYCH PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 maja 2020 12:06

Sytuacja związana z wirusem bardzo zmieniła nasze plany i zamierzenia na pierwszy kwartał 2020 roku a może i na dłużej. Zmiany te pojawiły się w naszym życiu nagle i coraz silniej domagają się od nas konkretnej reakcji na nie. Gdy samo mówienie o własnych problemach sprawia nam trudność, to rozmowa o tym nie stanie się łatwiejsza, gdy użyjemy do tego komunikatora lub telefonu, podczas gdy będziemy wciąż daleko od siebie. Sam kontakt zdalny ze znajomym lub psychologiem nie wystarczy, abyśmy mogli poczuć się lepiej. To naturalne.
E-book „Strategie radzenia sobie w trakcie trwania pandemii i nie tylko” stanowi odpowiedź na najczęstsze i najbardziej aktualne pytania kierowane do psychologa-praktyka.
Zachęcam bardzo serdecznie do zapoznana się z publikacjami w linku poniżej. Można je darmowo pobrać tutaj:
https://drive.google.com/drive/folders/1dxp0z6z1o5f3PcR17xwLHsYbubftkNV8?fbclid=IwAR0pao6iOXEqwZ44v-Ks_9bXmlRJqRjYnHzLTqs9DdCAej715NDsZTH4o20

Katarzyna Bukowska
Psycholog szkolny

 
Informacja PDF Drukuj Email
wtorek, 21 kwietnia 2020 13:15

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną szkoła przeszła w tryb on-line. Jest to nietypowa sytuacja dla Państwa i dzieci. U niektórych może wiązać się to z niepokojem, stresem bądź lękiem. Te uczucia są zupełnie zrozumiałe w obecnej sytuacji. Chcemy Państwa poinformować, że w tym czasie jesteśmy do Państwa dyspozycji. Pragniemy wesprzeć tych, którzy potrzebują pomocy. Dlatego zapewniamy Państwu konsultacje, pomoc i wsparcie psychologiczno-pedagogiczne w formie on-line. Zapraszamy do kontaktu poprzez dziennik elektroniczny lub drogą mailową.

Z poważaniem, życząc zdrowia

Izabela Paluch – pedagog ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )
Katarzyna Bukowska – psycholog ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

 
Wsparcie w kryzysie w czasie koronawirusa PDF Drukuj Email
wtorek, 21 kwietnia 2020 13:05

Drodzy Uczniowie, drodzy Rodzice, drodzy Nauczyciele,

Zdrowie i życie jest dla nas najważniejsze. Obecna sytuacja związana z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce może być dodatkowym obciążeniem dla zdrowia psychicznego. Teraz wszyscy konfrontujemy się z nową i nieznaną nam do tej pory sytuacją. To zupełnie naturalne, że wiele osób doświadcza lęku o siebie i swoich bliskich, martwi się o przyszłość oraz odczuwa wzmożone napięcie emocjonalne. Dlatego zostały podjęte działania, których celem jest profilaktyka i zapewnienie pomocy osobom wymagającym wsparcia, w tym szczególnie osobom narażonym na przemoc domową. Stosując się do apeli władz i lekarzy, aby w tym czasie zostać w domu, wiele instytucji umożliwiło konsultacje w ramach bezpiecznego kontaktu (telefonicznie lub on-line). Zachęcam wszystkich, którzy potrzebują wsparcia do skorzystania z oferty Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie.

Więcej…
 
Pedagog w naszej szkole PDF Drukuj Email

Zadania pedagoga szkolnego:

 • rozpoznawanie warunków życia i nauki uczniów;
 • pomaganie w rozwiązywaniu konfliktów i trudnych sytuacji szkolnych i rodzinnych;
 • współpraca z organizacjami szkolnymi i pozaszkolnymi, instytucjami takimi jak: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, MOPR, Sąd Rodzinny, Policja i inne;
 • organizowania wsparcia materialnego dla uczniów w postaci stypendiów szkolnych, zasiłków;
 • czuwanie nad realizacją obowiązku szkolnego przez uczniów;
 • kontrolowanie postępów w nauce uczniów zagrożonych, drugorocznych;
 • udzielanie porad i pomocy rodzicom/opiekunom prawnym;
 • udzielanie porad i pomocy uczniom;
 • podejmowanie działań interwencyjnych’

Więcej…
 
Psycholog w naszej szkole PDF Drukuj Email

 

Czym zajmuje się psycholog szkolny?

Zakres kompetencji:

 1. Prowadzenie działań diagnostycznych dotyczących uczniów, w tym diagnozowanie potencjalnych możliwości oraz wspieranie mocnych stron ucznia.

 2. Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu wspierania rozwoju ucznia, określenia odpowiednich form pomocy psychologiczno – pedagogicznej, w tym działań profilaktycznych, mediacyjnych
  i interwencyjnych wobec uczniów, rodziców i nauczycieli.

 3. Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

 4. Zapewnienie uczniom doradztwa w zakresie wyboru kierunku kształcenia i zawodu.

 5. Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy wychowawczej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym ucznia.

 6. Wspieranie nauczycieli w działaniach profilaktyczno – wychowawczych.

Więcej…
 
Instytucje i ważne telefony PDF Drukuj Email

Instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej:

 

Więcej…