Dzisiaj jest środa, 12 Sie 2020
Znajdujesz sie w:     Home Rekrutacja ponadpodstawowe
Rekrutacja "Ponadpodstawowe"
Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo Rodzice Ósmoklasistów,

Informuję Państwa, że na podstawie § 11b ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493 ze zm.), postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych (liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia) będzie przeprowadzane w nowych terminach określonych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

Informacja Lubelskiego Kuratora Oświaty skierowana do Rodziców uczniów klas VIII PDF Drukuj Email
piątek, 24 kwietnia 2020 08:04

Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów klas VIII szkół podstawowych,
Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z ważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. Ważne jest, aby wybory Państwa dzieci były odpowiedzialne, aby przy tych wyborach uwzględnić możliwości, zainteresowania, predyspozycje oraz przeanalizować kryteria wyboru poszczególnych typów szkół. Państwa dzieci mają do wyboru kontynuację nauki w liceum, technikum i branżowej szkole I stopnia. Każda z tych typów szkół to dobry wybór!
Przed podjęciem decyzji o wyborze typu szkoły i profilu klasy zachęcamy Państwa do wspólnej pracy z dzieckiem, z wykorzystaniem przygotowanej prezentacji.
Prezentację opracowała p. Iwona Lipiec – wicedyrektor, doradca zawodowy w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie; wojewódzki konsultant do spraw doradztwa zawodowego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Uchwała Rady Miasta PDF Drukuj Email

Szanowni Rodzice i Uczniowie klas VIII. Zgodnie z Uchwałą nr 156/2019 Rady Miasta Lublin z dnia 28 marca 2019r uczniowie w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 mogą składać wnioski o przyjęcie do nie więcej niż sześciu szkół (dotychczas można było do trzech). Prosimy o uwzględnienie tego faktu w rozmowach odnośnie wyboru przyszłej szkoły.
Tekst Uchwały w załączniku >>>.