Dzisiaj jest poniedziałek, 03 Paź 2022
Innowacja
Innowacja pedagogiczna j. niemiecki PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 marca 2022 18:55

W ramach innowacji pedagogicznej uczniowie klas siódmych oswajali się z gramatyką niemiecką grając w małych grupkach w grę. Pod koniec zajęć czasowniki rozdzielnie złożone były dla nich już mniej obce niż na ich początku.

>>Galeria zdjęć<<

Innowacja "Igłą i nitką malowane" PDF Drukuj Email
wtorek, 08 marca 2022 19:43

W naszej świetlicy realizujemy innowację, która ma na celu zapoznanie dzieci z różnymi technikami twórczymi z zastosowaniem szycia, filcowania, wykorzystywania materiałów jako elementów zdobień. Dzieci z chęcią szyją, malują, kleją, filcują-dlatego są to dla nich interesujące zajęcia, jak również niezwykle praktyczne.

1. Filcowanie na mokro - Filcowanie na mokro to metoda, w której czesanka, w wyniku zmoczenia ciepłą wodą z mydłem, masowania i wałkowania tworzy filc.

2. Wykonanie toreb-worków

>>Zobacz galerię<<

3. Świąteczne stroiki - Przed Świętami Bożego Narodzenia wykonaliśmy stroiki, ozdobione pasmanterią, jednocześnie odbyła się loteria fantowa.

>>Zobacz galerię<<

4. Eko-krokodyl - Jak zauważyliście wszystkie łasuchy cukierkowe i pożeracze jaj mogli przynieść do świetlicy wytłaczanki po jajach - co z tego powstało?

>>Zobacz galerię<<

5. Zakładki z papieru czerpanego - Zakładki wykonane na kiermasz charytatywny. Naszą pracą też chcemy pomóc potrzebującym.

Innowacja pedagogiczna - język hiszpański PDF Drukuj Email
środa, 23 lutego 2022 16:40

W roku szkolnym 2021/2022 na lekcjach języka hiszpańskiego uczniowie klas siódmych biorą udział w innowacji pedagogicznej „Costumbres y tradiciones en países hispanohablantes. Zwyczaje i tradycje w krajach hiszpańskojęzycznych”. Niniejsza innowacja ma na celu zachęcać i motywować uczniów do nauki języka hiszpańskiego oraz wzbogacać ich wiedzę o kulturze i życiu codziennym w krajach hiszpańskojęzycznych.
Poniżej kilka prac uczniów ze zrealizowanego ostatniego projektu w ramach wspomnianej innowacji:

Innowacja pedagogiczna „Wir spielen beim Deutschlernen” 2021/2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23

W bieżącym roku szkolnym na lekcjach języka niemieckiego w klasach siódmych realizowana jest innowacja pedagogiczna „Wir spielen beim Deutschlernen”- "Nauka języka niemieckiego przez zabawę". Jest ona odpowiedzią na wyzwania współczesnej szkoły, a także wyjściem naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej z języka niemieckiego dla drugiego etapu edukacyjnego.  Niniejsza innowacja ma na celu szerzenie idei nauki poprzez działanie z wykorzystaniem gier i zabaw w procesie nauki. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do zaangażowania się w naukę języka niemieckiego. Zastosowanie gier i zabaw z językiem niemieckim podczas nauki zmienia czynności, które nie są specjalnie atrakcyjne, w takie, które przyciągają uwagę uczniów i tworzą zabawę z czegoś, co zazwyczaj z zabawą ma niewiele wspólnego.  Tematy zajęć dotyczą zagadnień bliskich i znanych uczniowi oraz jego samego i są zgodne z wymaganiami podstawy programowej. Są one w ścisłej korelacji z blokami tematycznymi realizowanego programu, uzupełniają je i poszerzają.

Anna Kulik.

Poprawiony: poniedziałek, 21 lutego 2022 09:52

Innowacja – oddziały przedszkolne - Kodowanie PDF Drukuj Email
środa, 09 lutego 2022 15:57

Oddziały przedszkolne biorą udział w innowacji pedagogicznej, pod nazwą: „Zabawy z kodowaniem”. Celem zajęć jest rozwijanie kompetencji matematycznych, koncentracji uwagi, czy logicznego myślenia. Kompetencje cyfrowe kształtować możemy w różnym okresie, w połączeniu z innymi ważnymi dla dziecka tematami, pamiętając o dopasowaniu metod do wieku i możliwości rozwojowych naszych wychowanków. Kodujemy z użyciem kolorowych kubeczków, ozobotów, lub maty. Dzieci uwielbiają te zajęcia, bo oprócz nauki sprawiają im wielką radość. Zresztą zobaczcie sami, oto kilka zdjęć z naszych działań w galerii.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>