Dzisiaj jest piątek, 24 Sty 2020
Ogłoszenia 3b
Kolega z klasą i bilans PDF Drukuj Email
czwartek, 09 stycznia 2020 21:06

Dobry wieczór, dzisiaj dzieci wybrały w tajnym głosowaniu kolegę z klasą. Został nim Igor! Brawo On!

A ten bilans to Karta profilaktycznego badania lekarskiego ucznia klasy 3b, czyli bilans zdrowia dziesięciolatka. Przekazuję dzieciom do teczek w plecakach i liczę na szybkie uruchomienie machiny urzędniczej, czyli wizytę u lekarza rodzinnego po dalsze wpisy na Karcie. A po feriach o zwrot do mnie. Ja zaś przekażę do gabinetu pielęgniarki, pani pielęgniarka nada temu dokumentowi dalszy bieg. Mam nadzieję, że ten obieg papierów przyczyni się do poprawy zdrowia całej populacji dziesięciolatków. Miedzy innymi dzięki nam.

Dziękuję za błyskawiczną akcję ze Świetlikiem. Jutro mogę przekazać i pieniądze i zgody organizatorom.

Życzę spokojnej nocy. J.P.

Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2020 21:16

Jeszcze trochę słów PDF Drukuj Email
środa, 08 stycznia 2020 13:52

Dzień dobry, znowu w punktach zasygnalizuję ważniejsze sprawy:

1. Martynka zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie  Plastycznym "kalendarz adwentowy". Konkurs organizowała świetlica.

2. Uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Poprawnej Polszczyzny przekazałam wyniki wskazujące na miejsce uczestnika w szkole i w kraju.

3. Zbieramy grosiki na Górę Grosza. Rozpoczęłam od osobistego wkładu - 1,472 kg groszy. Proszę o wsparcie.

4. Świetlik- rozdałam zgody do wypełnienia. Marzę o ich zwrocie i wpłatach do piątku włącznie. Konkurs odbędzie się w szkole 17 marca, a na stronie konkursu 21 stycznia pojawią się tegoroczne doświadczenia. Przypominam, że na ich podstawie będzie część pytań konkursowych.

5. Nadal mam dużo "wagarowiczów" grudniowych. Proszę o usprawiedliwienia.

6. Przypominam o zadanej na ferie lekturze. Szczegóły w poprzednim liście.

I na koniec, jeśli już nic nie będę przed feriami pisała ( sama w to nie wierzę!), to uczulam Państwa na wszelkie niebezpieczne sytuacje, które występują, gdy dzieci mają dużo wolnego czasu. Spotkajmy się po feriach zdrowi i wypoczęci. J.P.

Słowo przed feriami PDF Drukuj Email
wtorek, 07 stycznia 2020 16:32

Dobry wieczór, zebrałam garść informacji i dla ułatwienia przekażę je w punktach.

1. Poprawna polszczyzna i ortografia- wpadłam dzisiaj po konkursie i na własne oczy widziałam zadowolone dzieci. Trzymam kciuki, czekamy na wyniki.

2. Kangur- mam już wszystkie wpłaty, dziękuję, ale nie mam wszystkich zgód. Proszę zajrzeć do teczek dzieci, gdzieś tam zalegają. Proszę rodziców Julii i Wiktora o podpisy klauzuli RODO, to jest tekstu na drugiej stronie zgody. Będą czekały w świetlicy. Dziękuję.

3. Świetlik- także 10 zł, zbieram od jutra. Także trzeba będzie podpisać zgody.

4. Samoocena- dzisiaj dzieci po raz pierwszy spróbowały same siebie ocenić w podstawowych umiejętnościach. Rezultaty zobaczycie Państwo na zebraniu. I porównacie z Waszą oceną Waszych pociech. 100 pociech!!!

5. Proszę o intensyfikację pracy nad tabliczką mnożenia do 100.

6. Na ferie, które są przedłużeniem przerwy świątecznej zadaję tylko przeczytanie dowolnej książki. Warunek: musi to być książka jeszcze nie czytana przez dziecko, treść i grubość adekwatna do wieku, wybrana przez samo dziecko, przeczytana samodzielnie do 27 stycznia. Proszę o recenzję książki w zeszycie do j. polskiego. Musi ona zawierać: metryczkę lektury- kto napisał, co napisał, główni bohaterowie oraz krótka wypowiedź, czy podobała się i dlaczego tak lub nie. KRÓTKO.

7. I na zakończenie opinia o Waszych dzieciach.

Są niezwykle kreatywne jeśli chodzi o zabawę, nie tylko oczywiście, ale teraz o niej. Ze względu na słoneczną pogodę przestawiliśmy wf na pierwszą lekcję. Były to zabawy na śniegu!!!! I temat nic a nic nie odbiegał od rzeczywistości. Była piłka nożna na śniegu ( oj, oberwie mi się od Państwa, chyba, że spodnie wyschły na grzejnikach!), była bitwa na śnieżki i lepienie bałwana! trochę przesadziłam, to był bałwanek, ale był! A ile radości w tym było. I tak refleksyjnie- to pokolenie jeszcze zna śnieg, choć to śladowe ilości.

Warsztaty b. kreatywne PDF Drukuj Email
czwartek, 19 grudnia 2019 18:28

Dobry wieczór, jutro ostatni dzień w szkole w tym roku i godnie go spędzimy wykonując ozdoby świąteczne. Na wszelki wypadek niech dzieci mają ze sobą książki, choć raczej niewiele ich w plecakach. To na wszelki wypadek, a na pewno będą potrzebowały jutro: klej, nożyczki, igłę z białą nitką. Proszę też spakować dużo chęci do zabawy i cierpliwości. Proszę również spakować zgody na udział dziecka w konkursie Kangur. Powinny być w papierowych teczkach ucznia. Choć bywają w zupełnie niespodziewanych miejscach.

I jak już dorwałam się do głosu, to z przyjemnością złożę państwu życzenia.

Spokojnych, radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych słonecznych dni ( bez względu na pogodę!) w Nowym Roku. Jolanta Pawłowska

Dni wolne PDF Drukuj Email
środa, 11 grudnia 2019 09:12

Dzień dobry,  proszę w imieniu moich uczniów i własnym o mocne trzymanie kciuków od godziny 10.55. Wtedy to właśnie będziemy walczyć o 1, no może drugie, trzecie też nas zadowoli, ostatecznie o czwarte miejsce w "Mikołajkach na sportowo".

Prośba- proszę do piątku, 13 grudnia ( nieprzekraczalny termin)  o informację na temat obecności dzieci w szkole w dni wolne od nauki. Są to: 23, 24, 27, 30, 31 grudnia oraz 2 i 3 stycznia. Przypominam, że w te dni czynna jest świetlica oraz wydawane są obiady. J.P.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>