Dzisiaj jest piątek, 18 Cze 2021
Znajdujesz sie w:     Home 3b
Ogłoszenia 3b
Do Dzieci i Rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
czwartek, 30 kwietnia 2020 16:53

Proszę otworzyć wiadomość w edzienniku, będę miała potwierdzenie, że przeczytaliście Państwo poniższą  informację. W razie braku potwierdzenia, będę dzwoniła do niedoinformowanych. Samo odebranie wiadomości, daje mi informację zwrotną.

Dzień dobry, mogą przeczytać tylko rodzice i przekazać najważniejsze dzieciom.

Wielkie gratulacje i podziękowania za współpracę. Bez niej nie wyobrażam sobie prowadzenia lekcji online tak długo. Wiem, że Państwo musicie dzieciom poświęcić więcej czasu niż w normalnym okresie naszego życia. I może zacznę od tego, że jestem nauczycielką Waszych dzieci. I stale proszę i namawiam dzieciaki, żeby w sytuacjach naukowo- kryzysowych dzwoniły do mnie, a nie czekały na Państwa pomoc. Mam już przykłady takiej pracy. Na telefon pomagam dzieciom w TK odrabiać lekcje lub uzupełniać ćwiczenia.

Teraz w punktach nakreślę parę uwag:

1. Lekcje na TK są obowiązkowymi lekcjami i na nich obowiązują podobne standardy.

- początek lekcji godzina 10.00. Ta godzina nie jest momentem na wyciąganie dziecka z łóżka. Bardzo proszę o wprowadzenie w domu jakiejś dyscypliny godzinowej. Raczej większość dzieci się do niej stosuje, ale nieposłane łóżka w tle, brak ubioru ( koszulki), jedzenie na lekcji nad laptopem o, zgrozo! , rozkładanie się na kanapach, czesanie się czy korzystanie w czasie lekcji z telefonu, niezbyt dobrze świadczą o moich uczniach.

-proszę porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa w sieci. Dzieci robią sobie zdjęcia bez zgody właściciela fizjonomii fotografowanej, podają numery telefonów koleżanek i kolegów bez ich zgody. Nie wiadomo, gdzie potem te informacje trafią.

- dzieci mają stały dostęp do TK, co nie znaczy, że mają tam nocować! Szczególnie, gdy nie odrobiły jeszcze lekcji. Specjalnie nie zmieniam im kodu spotkań, żeby mogły przebywać w swoim towarzystwie.  Mam nadzieję, że odbywa się to za Państwa zgodą i jest w jakiś sposób kontrolowane. Dzieci mogą umawiać się na plotki na określone godziny. Ja  tam od czasu do czasu zaglądam, a one wiedzą o moim "szpiegowaniu". Jeśli macie Państwo na ten temat inne zdanie, proszę o kontakt.

-Od poniedziałku zaczynam notować obecność na lekcji w TK. Jeśli dziecko nie może z przyczyn obiektywnych o tej porze uczestniczyć, proszę o informację ( dziękuję Mamo Wery, Milenki).

- wyznaczyłam godzinę 18.00 jako termin oddawania prac domowych. Jeśli nie mam od Państwa usprawiedliwienia, że nie daliście rady, zrobicie później- o godzinie 18.00 oceniam pracę na 0%, co ma konsekwencje w dzienniku.

Obiecałam dzieciom, że przekażę informacje o czekających nas sprawdzianach.

4-8 maja  język polski kartkówka nr 5. Pisanie listu: zwroty grzecznościowe , jak nazywa się ten co nadaje i odbiera list ( nie listonosz!, oni mają inne zajęcia!), adresowanie kopert- wpisywanie adresu odbiorcy i nadawcy. Części mowy - rozpoznawanie i wyrazy wymienne z ch.

matematyka- kartkówka nr 6- dodawanie i odejmowanie ( nie pisemne), ważenie- obliczanie towaru na wadze w równowadze. Trochę dziwnie brzmi, ale jest takie zadanie!), zadanie z treścią.

Kolejny tydzień- tabliczka mnożenia do 100, dyktando ( z Potyczek cały dział wyrazy z ch i h)

Proszę tylko nie katować za bardzo  dzieci powtórkami, bo jak uczą się systematycznie, to dadzą radę. Życzę Państwu miłego, udanego, patriotycznego weekendu. J.P.

Poprawiony: czwartek, 30 kwietnia 2020 17:31
 
Podsumowanie 26 dnia nauki na odległość. PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
środa, 22 kwietnia 2020 16:37

Dobry wieczór, bardzo mnie cieszy, że możecie trochę ze sobą przebywać, mimo, że tak daleko od siebie. Wy też na ekranach wyglądacie na zadowolonych. Mam nadzieję, że jutro będzie nas jeszcze więcej. Łączenia mamy o 10.00 i o 12.30. Możecie wcześniej logować się na lekcje, to trochę sobie poplotkujecie. Śpiew również dozwolony! Winter już dostępny. Życzę Wam miłego wieczoru i kolorowych snów.

 
21 kwietnia Podsumowanie dnia PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
wtorek, 21 kwietnia 2020 18:23

Dobry wieczór, dziękuję testerom za udział w okiełznani wideokonferencji. Jutro zaproszę całą klasę o godzinie 10.00. Zaproszenia wyślę wcześniej na gmaila, można zgłaszać się przed 10. Jak już się dostaniecie na WK ( wideokonferencję), w prawym górnym rogu znajdźcie czat. Na dole jest miejsce na nasze wpisy. Proszę wpisać - jestem. Dziękuję, spokojnej nocy.

 
20 kwietnia Podsumowanie dnia PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
poniedziałek, 20 kwietnia 2020 16:38

Dzień dobry, dzisiaj przeszliśmy chrzest sprawdzianów.

Uwagi

Co ja zrobiłam nie do końca dobrze?- nie poinformowałam gdzie będzie kartkówka, choć jak ktoś otworzył zadania, to powinien ją zobaczyć.

Co Wy zrobiliście nie do końca dobrze?- nie przeczytaliście polecenia przed kartkówką i zaczęły się telefony, że PDFu- czyli pliku w którym była kartkówka nie da się edytować. No jasne, one tak mają. A w instrukcji wyraźnie napisałam, w jaki sposób odsyłacie prace. I po co było uczyć się czytać? Prace wracały do mnie w różnych formach, a ja podałam najprostszą, najszybszą, najłatwiejszą. Nie było potrzeby skanowania, drukowania, fotografowania. Sami nie czytając polecenia, dołożyliście sobie roboty.

Niektórzy byli zaskoczeni, że jest kartkówka. Kilkakrotnie na stronie i w CR pisałam o tym prawie od tygodnia ( no, może przesadziłam o dzień, dwa). Ani jedna osoba mi nie zgłosiła, że potrzebny jest drugi popołudniowy termin. Nie wszyscy więc pisali o 10.30.

Stąd moja prośba. Proszę tutaj zaglądać. To tutaj piszę rzeczy ważne i warto z nich korzystać.

Wielkie brawa dla tych dzieci, bez względu na ocenę, które samodzielnie walczyły z matematyką. Każdemu sprawdziłam, wskazałam błędy, skomentowałam. proszę tam zajrzeć, może musicie mi znowu oddać.

Były prace, w których widać było ingerencję z zewnątrz Frown. Dzieciaki, próbujcie sami, stopień jest mniej ważny. Ważne jest Wasze podejście do nauki.

Uczymy się już długo komputerowo, zdalnie czy obojętnie jak to nazwać. Rozumiem, że wolicie wrócić do szkoły. Ja też i miliony dzieci i nauczycieli na świecie. Jesteście zmęczeni, my dorośli również. Dorośli chyba bardziej, bo są jeszcze dodatkowo odpowiedzialni za Was. W dzisiejszych pracach "Co wg Was jest najważniejsze" pięknie pisaliście na pierwszym miejscu Rodzina. Więc starajcie się udowadniać każdego dnia, że tak właśnie jest. Dajcie żyć Rodzicom, oszczędźcie Im wykłócania się o różne rzeczy, w tym naukę. Oni zawsze, ale to zawsze chcą dla Was jak najlepiej, choć Wam w prawie już nastolatkowym życiu wydaje się inaczej. Szanujcie się nawzajem szczególnie w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Nie chciałabym myśleć, że Wasze ( świetne!) dzisiejsze prace o miłości, rodzinie, przyjaźni to tylko puste słowa.

To było kazanie.

Dla młodych ornitologów, podglądaczy ptaków: w Lublinie wykluły się sokoły. Na kominie Elektrociepłowni Wrotków kamerka utrwaliła momenty wykluwania się. Młode są śliczne!

Plany na jutro

Jutro wykonamy próbę wspólnej lekcji na wideokonferencji, bom się strasznie za Wami stęskniła. Będzie to w godzinach 10-13. Bądźcie czujni. Tyle na dzisiaj, do jutra. Wskakuję do CR wrzucić Wintera.

Poprawiony: poniedziałek, 20 kwietnia 2020 17:20
 
Podsumowanie dnia 17.04. PDF Drukuj Email
Wpisany przez J.Pawłowska   
czwartek, 16 kwietnia 2020 18:07

Dobry wieczór, na dzisiaj zadana była tylko notatka na temat sterowca- czyli hasła, które powinni rozwiązać z ć. 2. W pierwszej wersji oddanej pracy tylko 4 osoby wykonały ja  poprawnie. Gdy zaczęłam dociekać, skąd się to bierze, okazało się, że nie czytacie wszystkich poleceń. Rozumiem, że jesteście już zmęczeni taką nauką, macie prawo. Ja też tęsknię za dniem wczorajszym, tym normalnym. Niestety musimy jakoś funkcjonować w tym dziwnym świecie. Jeżeli ktoś ma problem, dzwońcie do mnie, pomogę. Dzisiejsze niektóre Wasze prace były jak rozprawy naukowe. Jeśli proszę o notatkę z Internetu, to nie przepisujcie tego, czego nie rozumiecie. Napiszcie w prostych słowach: kto i kiedy wynalazł, dlaczego to latało i do czego teraz służy. Koniec. To była praca na  góra pół godziny. I do tego mogła być samodzielną pracą bez czekania na rodziców. To jest zakres Waszych umiejętności z informatyki! Otworzenie komputera również.

Nadal mam mało dzieci na czacie. Janek dzisiaj Wam podpowiedział jak dołączyć. Powtórzę- w gmailu po lewej stronie na dole macie czat. Poszukajcie siebie i dołączcie. Uda się Wam. Jeśli siebie nawzajem zaprosicie, możecie się porozumiewać ze sobą.

Prace plastyczne, techniczne, muzyczne, informatyczne i z wf u odsyłacie na adres p. Basi    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W poniedziałek będzie kartkówka z matematyki. I tura napisze o 10.30. Proszę o informację, które dzieci dołączą później, która godzina będzie pasowała. Jeśli nie dostanę inf. zwrotnej wszyscy piszą o 10.30. Po 45 minutach nie przyjmuję prac. Jutro będzie luźniejszy dzień, proszę w związku z tym popracować nad czatem i nad poprawnym zwrotem prac. Będzie to ważne przy sprawdzianach.

Przenoszę się do lekcji, żeby wrzucić Wintera. Dobranoc.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 25