Dzisiaj jest środa, 12 Sie 2020
Znajdujesz sie w:     Home
III miejsce w Wojewódzkim Konkursie ,,Zjednoczeni w Europie” PDF Drukuj Email

Dnia 4 grudnia nasza wspaniała drużyna (Alicja Borys, kl. 5f; Kuba Rosołowski, kl. 5f; Zuzanna Nowak, kl. 5b; Magdalena Janik, kl. 5d) uczestniczyła w uroczystej gali finałowej wojewódzkiego konkursu ,,Zjednoczeni w Europie”. Turniej składał się z II etapów, do których uczniowie przygotowywali się pod opieką p. Magdaleny Kosteckiej.
W pierwszym nasi uczniowie nagrali film pt. ,,Przez Unię w opałach”, który stał się przepustką do II etapu. Podczas drugiej części wykazali się zaawanasowaną wiedzą dotyczącą mapy politycznej UE, państw wchodzących w jej skład, sylwetek Ojców Założycieli, kalendarium integracji Polski z UE, współpracy regionalnej Polski w ramach UE, Polaków w instytucjach unijnych. Warto podkreślić, że nasi uczestnicy byli jedną z najmłodszych reprezentacji,  GRATULUJEMY!!!