Dzisiaj jest środa, 08 Kwi 2020
Znajdujesz sie w:     Home
Rozstrzygnięcie ogólnopolskich konkursów PDF Drukuj Email

Protokół komisji konkursowej

Z posiedzenia Jury z dnia 10-04-2019 r. dotyczącego IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata”. Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin, Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski, Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

Na konkurs nadesłano 670 prac plastycznych z 48 szkół podstawowych z całego kraju.

Szkoły, które przystąpiły do konkursu to:

  1. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 - Szkoła Podstawowa nr 17, Gliwice-Brzezinka, woj. śląskie,
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie, woj. pomorskie,
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju, woj. lubelskie,
  4. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu, woj. mazowieckie,
  5. Zespół Szkół w Siedliszczu, woj. lubelskie,
  6. Szkoła Podstawowa w Kajetanowie, woj. świętokrzyskie,
  7. Szkoła Podstawowa w Chłapowie, woj. pomorskie,
  8. Szkoła Podstawowa w Parkowie, woj. wielkopolskie,
  9. Szkoła Podstawowa nr 21 w Lublinie, woj. lubelskie,

10.  Szkoła Podstawowa nr 3 w Ciechocinku, woj. lubelskie,

11.  Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdańsku, woj. pomorskie,

12.  Szkoła Podstawowa w Wiskitkach, woj. mazowieckie,

13.  Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany” w Warszawie, woj. mazowieckie,

14.  Szkoła Podstawowa nr 375 w Warszawie, woj. mazowieckie,

15.  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie, woj. wielkopolskie,

16.  Szkoła Podstawowa nr 23 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, woj. warmińsko-mazurskie,

17.  Zespół Szkół w Kostomłotach Drugich, woj. świętokrzyskie,

18.  Szkoła Podstawowa nr 2 w Swarzędzu, woj. wielkopolskie,

19.  Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, woj. mazowieckie,

20.  Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Siedlcach, woj. mazowieckie,

21.  Szkoła Podstawowa nr 26 w Krakowie, woj. małopolskie,

22.  Zespół Szkół Specjalnych nr 3 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, woj. małopolskie,

23.  Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Bartłomieja w Tucholi, woj. kujawsko-pomorskie,

24.  Zespół Szkół Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, woj. śląskie,

25.  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu, woj. małopolskie,

26.  Szkoła Podstawowa EKOLA we Wrocławiu, woj. dolnośląskie,

27.  Szkoła Podstawowa w Olsztynku, woj. warmińsko-mazurskie,

28.  Szkoła Podstawowa nr 4 w Ełku, woj. warmińsko-mazurskie,

29.  Szkoła Podstawowa nr 4 w Skierniewicach, woj. łódzkie

30.  Szkoła Podstawowa nr 42 w Gdyni, woj. pomorskie,

31.  Zespół Przedszkolno-Szkolny w Nowym Brzesku, woj. małopolskie,

32.  Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie, woj. mazowieckie,

33.  Szkoła Podstawowa nr 5 w Bełchatowie, woj. łódzkie,

34.  Szkoła Podstawowa nr 17 w Katowicach, woj. śląskie,

35.  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Pionkach, woj. mazowieckie,

36.  Szkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim, woj. łódzkie,

37.  Szkoła Podstawowa nr 163 w Warszawie, woj. mazowieckie,

38.  Szkoła Podstawowa w Parkowie, woj. wielkopolskie,

39.  Szkoła Podstawowa nr 3 w Ciechocinku, woj. kujawsko-pomorskie,

40.  Szkoła Podstawowa nr 158 w Warszawie, woj. mazowieckie,

41.  Szkoła Podstawowa w Zasadnem, woj. małopolskie,

42.  Szkoła Podstawowa nr 29 w Olsztynie, woj. warmińsko-mazurskie,

43.  Szkoła Podstawowa w Nałęczowie, woj. lubelskie,

44.  Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie, woj. lubelskie,

45.  Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie, woj. lubelskie,

46.  Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie, woj. lubelskie,

47.  Szkoła Podstawowa w Kocku, woj. lubelskie,

48.  Szkoła Podstawowa w Sernikach, woj. lubelskie

Oceny prac konkursowych dokonało Jury w składzie:

  • Ewa Kłopotek – artysta malarz,  Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków
  • Krystyna Rakowska – artysta malarz, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, członek Zarządu Kazimierskiej Konfraterni Sztuki
  • Zbigniew Strzyżyński – artysta malarz, rzeźbiarz, członek Zarządu Kazimierskiej Konfraterni Sztuki

 

Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność rozwiązań, samodzielność, staranność, wrażenie artystyczne.

 

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie:

  • Klaudia Kęska, klasa 7, Szkoła Podstawowa w Sernikach, woj. lubelskie, opiekun: Grażyna Sławecka

Nagrody w kategorii klas I-III otrzymali:

I miejsce

  • Dawid Ruszczyński, klasa 1, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie, woj. wielkopolskie,  opiekun: Magdalena Chrzanowska
  • Lena Cierkoń, klasa 1, Szkoła Podstawowa w Nałęczowie, woj. lubelskie,  opiekun: Marta Wójcik

II miejsce

  • Wiktor Szymański, klasa 2 , Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie, woj. lubelskie, opiekun: Barbara Niewiadomska
  • Maja Bieniek, klasa 1, Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie, woj. lubelskie, opiekun: Beata Sionkowska

III miejsce

  • Kuba Swatowski, klasa 3, Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie, woj. lubelskie, opiekun: Hanna Borawska
  • Antonina Jeka, klasa 3, Szkoła Podstawowa w Chłapowie, woj. pomorskie, opiekun: Aleksandra Pietrzak

Wyróżnienia w kategorii klas I - III otrzymali:

  • Aleksandra Bielecka, klasa 1, Szkoła Podstawowa w Nałęczowie, woj. lubelskie, opiekun: Marta Wójcik
  • Alicja Wójciak, klasa 1, Szkoła Podstawowa w Nałęczowie, woj. lubelskie, opiekun: Marta Wójcik
  • Amelia Groszek, klasa 2, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 - Szkoła Podstawowa nr 17,  Gliwice-Brzezinka, woj. śląskie, opiekun: Aneta Wójtowicz
  • Alicja Kwaśniewska, klasa 1, Szkoła Podstawowa nr 25, Lublin, woj. lubelskie, opiekun: Beata Sionkowska
  • Natalia Winiarska, klasa 1, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie, woj. pomorskie, opiekun: Katarzyna Bembenek
  • Natalia Szacoń, klasa 2, Szkoła Podstawowa nr  23 w  Lublinie, woj. lubelskie, opiekun: Barbara Niewiadomska

Nagrody w kategorii klas IV-VIII otrzymali:

I miejsce

  • Hanna Swacha, klasa 4, Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju, woj. lubelskie, opiekun: Urszula Olczyńska
  • Wojciech Rzońca, klasa 6, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu, woj. mazowieckie , opiekun: Joanna Wasiak-Bassa
  • Alicja Świetlicka, klasa 8, Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie, woj. lubelskie, opiekun: Leszek Niewiadomski

II miejsce

  • Nicola Mokrzycka, klasa 6, Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju, woj. lubelskie, opiekun: Urszula Olczyńska

III miejsce

  • Izabela Muszyńska, klasa 5, Zespół Szkół w Siedliszczu, woj. lubelskie, opiekun: Renata Boguszewska, Sylwia Żołnacz
  • Orest Padałka, klasa 6, Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie, woj. lubelskie, opiekun: Włodzisław Tybiszewski

Wyróżnienia w kategorii klas IV-VIII otrzymali:

  • Patryk Pękala, klasa 7, Szkoła Podstawowa w Kajetanowie, woj. świętokrzyskie, opiekun: Joanna Kołodziejczyk
  • Stanisław Chmielewski, klasa 5, Szkoła Podstawowa w Chłapowie, woj. pomorskie, opiekun: Anna Fijoł
  • Bartosz Niezborała, klasa 5, Szkoła Podstawowa w Parkowie, woj. wielkopolskie, opiekun: Krzysztof Działo
  • Emilia Nowoświatłowska, klasa 5, Szkoła Podstawowa nr 21 w Lublinie, woj. lubelskie, opiekun: Anna Ścisło
  • Jakub Karpiuk, klasa 5, Zespół Szkół w Siedliszczu, woj. lubelskie, opiekun: Renata Boguszewska, Sylwia Żołnacz
  • Maja Grabowska, klasa 6, Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie, woj. lubelskie, opiekun: Włodzisław Tybiszewski

Wyżej wymienionych uczniów i nauczycieli zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się 26. 04. 2019 r. o godz. 13.00, w Szkole Podstawowej nr 23
im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie przy ul. Podzamcze 9
(duża sala gimnastyczna).

Jury i organizatorzy dziękują dzieciom za wykonanie prac. Słowa podziękowania kierują również do  wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie.

Posiedzenie komisji oceniającej konkursu plastycznego zakończono dokumentując je niniejszym protokołem.

 

 


Protokół komisji konkursowej

Z posiedzenia Jury z dnia 10-04-2019 r. dotyczącego VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Papież Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu”. Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin, Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski, Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Na konkurs nadesłano 587 prac plastycznych z 46 szkół podstawowych z całego kraju.

Szkoły, które przystąpiły do konkursu to:

  1. Szkoła Podstawowa w Wasilkowie – Szkoła Filialna w Sochoniach, woj. podlaskie,
  2. Szkoła Podstawowa w Nałęczowie, woj. lubelskie,
  3. Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Kraśniku, woj. lubelskie,
  4. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Lubinie, woj. dolnośląskie,
  5. Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, woj. mazowieckie,
  6. Zespół Szkół Gminy Kościan – Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach, woj. wielkopolskie,
  7. Szkoła Podstawowa nr 1 Wysokie Mazowieckie, woj. podlaskie,
  8. Szkoła Podstawowa SPSK w Makowie Podhalańskim, woj. małopolskie,
  9. Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie, woj. lubelskie,

10.  Szkoła Podstawowa nr 5 w Rzeszowie, woj. podkarpackie,

11.  Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Żyrardowie, woj. mazowieckie,

12.  Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie, woj. lubelskie,

13.  Szkoła Podstawowa w Siedliszczu, woj. lubelskie,

14.  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 18 we Wrocławiu, woj. dolnośląskie,

15.  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej, woj. lubelskie,

16.  Zespół Szkół Specjalnych nr 3 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, woj. małopolskie,

17.  Szkoła Podstawowa nr 303 w Warszawie, woj. mazowieckie,

18.  Zespół Szkół nr 1Szkoła Podstawowa nr 1 w Łosicach, woj. mazowieckie

19.  Szkoła Podstawowa w Tyczynie, woj. podkarpackie,

20.  Szkoła Podstawowa nr 28 w Bytomiu, woj. śląskie,

21.  Szkoła Podstawowa nr 134 w Krakowie, woj. małopolskie,

22.  Szkoła Podstawowa w Racławówce, woj. podkarpackie,

23.  Szkoła Podstawowa nr 5 w Bełchatowie, woj. łódzkie,

24.  Szkoła Podstawowa nr 11 w Katowicach, woj. śląskie,

25.  Szkoła Podstawowa w Słębowie, woj. kujawsko-pomorskie,

26.  Szkoła Podstawowa nr 158 w Warszawie, woj. mazowieckie,

27.  Szkoła Podstawowa nr 54 w Bytomiu, woj. śląskie,

28.  Zespół Szkół Muzycznych nr 1 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Rzeszowie, woj. podkarpackie,

29.  Szkoła Podstawowa nr 12 w Siedlcach, woj. mazowieckie,

30.  Tucholski Ośrodek Kultury w Tucholi, woj. kujawsko-pomorskie,

31.  Szkoła Podstawowa nr 1 w Kątach Wrocławskich, woj. dolnośląskie,

32.  Szkoła Podstawowa nr 20 w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie,

33.  Szkoła Podstawowa w Krobi, woj. wielkopolskie,

34.  Szkoła Podstawowa nr 17 w Katowicach, woj. śląskie,

35.  Szkoła Podstawowa w Bobolicach, woj. zachodniopomorskie,

36.  Szkoła Podstawowa w Wilczogórze, woj. wielkopolskie,

37.  Szkoła Podstawowa w Kołczynie, woj. lubuskie,

38.  Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie, woj. mazowieckie,

39.  Szkoła Podstawowa w Rogóźnie, woj. lubelskie,

40.  Szkoła Podstawowa nr 9 w Bytomiu, woj. śląskie,

41.  Szkoła Podstawowa w Tyrawie Wołoskiej, woj. podkarpackie,

42.  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Rudzie Śląskiej, woj. śląskie,

43.  Szkoła Podstawowa w Kołczynie woj. lubuskie,

44.  Zespół Szkół nr 12 w Lublinie, woj. lubelskie,

45.  Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie, woj. lubelskie,

46.  Szkoła Podstawowa w Kocku, woj. lubelskie

 

Oceny prac konkursowych dokonało Jury w składzie:

  • Ewa Kłopotek – artysta malarz, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków
  • Krystyna Rakowska – artysta malarz, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, członek Zarządu Kazimierskiej Konfraterni Sztuki
  • Zbigniew Strzyżyński – artysta malarz, rzeźbiarz, członek Zarządu Kazimierskiej Konfraterni Sztuki

Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność rozwiązań, samodzielność, staranność, wrażenie artystyczne.

 

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrody w kategorii klas I-III otrzymali:

I miejsce

  • Maja Glińska, klasa 2, Szkoła Podstawowa w Wasilkowie Szkoła Filialna w Sochoniach, woj. podlaskie, opiekun: Małgorzata Leszczyńska
  • Antoni Wnuczek, klasa 1, Szkoła Podstawowa w Nałęczowie, woj. lubelskie, opiekun: Marta Wójcik

II miejsce

  • Martyna Łukasiewicz, klasa 2, Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Kraśniku,
    woj. lubelskie, opiekun: Agnieszka Dąbrowska
  • Weronika Śliwiak, klasa 2, Salezjańska Szkoła Podstawowa w Lubinie, woj. dolnośląskie, opiekun: Krzysztofa Malinowska, Agnieszka Siudzińska

III miejsce

  • Jan Kacprowski, klasa 1, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, woj. mazowieckie,  opiekun: Anna Izdebska
  • Kacper Czerwiński, klasa 1, Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie, woj. lubelskie, opiekun: Beata Sionkowska

Wyróżnienia w kategorii klas I - III otrzymali:

  • Amelia Kubiś, klasa 1, Szkoła Podstawowa w Nałęczowie, woj. lubelskie, opiekun: Marta Wójcik
  • Julia Niezbecka, klasa 2 Szkoła Podstawowa w Nałęczowie, woj. lubelskie, opiekun: Zofia Grzywacz-Piotrowska
  • Judyta Chomicz, klasa 1, Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie, woj. Lubelskie, opiekun: Beata Sionkowska
  • Amelia Wawrzyniak, klasa 2, Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach, woj. wielkopolskie, opiekun: Mirosława Murcha
  • Oliwia Gwardiak, klasa 3, Szkoła Podstawowa nr 1 Wysokie Mazowieckie, woj. podlaskie, opiekun: Bożena Gutowska-Popławska
  • Marta Migas, klasa 3, Szkoła Podstawowa SPSK w Makowie Podhalańskim, woj. małopolskie, opiekun: Magdalena Nowak

Nagrody w kategorii klas IV-VIII otrzymali:

I miejsce

  • Feliks Popławski, klasa 6, Szkoła Podstawowa nr 1 Wysokie Mazowieckie, woj. podlaskie, opiekun: Maria Śmigielska
  • Patrycja Suchecka, klasa 8, Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie, woj. lubelskie, opiekun: Leszek Niewiadomski

II miejsce

  • Gabriela Partycka, klasa 7, Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie, woj. lubelskie, opiekun: Włodzisław Tybiszewski
  • Katarzyna Korab, klasa 6, Szkoła Podstawowa nr 5 w Rzeszowie, woj. podkarpackie, opiekun: Urszula Moskwa-Romańczuk

III miejsce

  • Oliwia Mówińska, klasa 5, Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Żyrardowie, woj. mazowieckie, opiekun: Janina Karwat
  • Julia Zarębska, klasa 8, Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie, woj. lubelskie, opiekun: Leszek Niewiadomski

Wyróżnienia w kategorii klas IV-VIII otrzymali:

  • Dominika Dejnek, klasa 7, Szkoła Podstawowa w Siedliszczu, woj. lubelskie, opiekun: Renata Boguszewska
  • Paulina Moskal, klasa 7, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 18 we Wrocławiu, woj. dolnośląskie, opiekun: Teresa Pasko
  • Dawid Geworgjan, klasa 7, Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie, woj. lubelskie, opiekun: Włodzisław Tybiszewski
  • Mateusz Papierz, klasa 5, Szkoła Podstawowa SPSK w Makowie Podhalańskim, woj. małopolskie, opiekun: Magdalena Nowak
  • Wiktoria Odorowska, klasa 6, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej, woj. lubelskie, opiekun: Jarosław Struk
  • Weronika Socha, klasa 4, Zespół Szkół Specjalnych nr 3 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, woj. małopolskie, opiekun Monika Bawół

 

Wyżej wymienionych uczniów i nauczycieli zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się 26. 04. 2019 r. o godz. 13.00, w Szkole Podstawowej nr 23
im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie przy ul. Podzamcze 9 (duża sala gimnastyczna).

Jury i organizatorzy dziękują dzieciom za wykonanie prac. Słowa podziękowania kierują również do  wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie.

Posiedzenie komisji oceniającej konkursu plastycznego zakończono dokumentując je niniejszym protokołem.