Dzisiaj jest piątek, 24 Sty 2020
Znajdujesz sie w:     Home
Drzwi otwarte 2019 PDF Drukuj Email

28 lutego pootwieraliśmy wszystkie drzwi w szkole. I te wejściowe i te do sal szkolnych witając w ich progach znakomitych gości - naszych przyszłych uczniów z rodzicami. W sali gimnastycznej serdecznie przywitał ich pan dyrektor Kamil Dąbrowski przedstawiając zgromadzonym bogatą ofertę  szkoły na rok szkolny 2019/20120. Z prezentacji multimedialnej goście dowiedzieli się, jak wiele wydarzeń sportowych, kulturalnych, artystycznych, charytatywnych dzieje się każdego roku. Oddział przedszkolny wystawił sztukę "Kopciuszek", której wykonanie wzruszało i bawiło. Świetnie (jak zwykle!) zaprezentował się chór szkolny kierowany przez pana Darka Kwiatkowskiego w wesołym, kolorowym repertuarze. Po nim goście obejrzeli dynamiczny, sportowy występ akrobatek. Nie warto opisywać tego wystąpienia. To trzeba było obejrzeć! Z sali gimnastycznej goście udali się na wycieczkę po szkole. Pracownie, biblioteka, świetlice, sale gimnastyczne i basen naprawdę miały otwarte drzwi! A w nich uczniowie i nauczyciele pokazywali, czym na co dzień żyje szkoła. To ważne wydarzenie jak zawsze sfotografowaliśmy, zdjęcia zamieściliśmy w GALERII. Zapraszamy.

 
Góra grosza 2019 PDF Drukuj Email

Długo usypywaliśmy tę górę, ale opłacało się! Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Prawie 126 kilogramów monet w różnych nominałach- łącznie 1447 zł i 64 grosze! "Najcięższą" prace wykonali uczniowie z klasy 6d -16 kilogramów, 4e-ponad 15 kilogramów i 3a- prawie 12 kilogramów! Ale nie waga liczyła się w tej zbiórce, a dobroć i serce w każdym gramie uzbieranych monetek. W akcji wzięło udział 21 klas dumnych z tego, że mogły pomóc swoim rówieśnikom z Rodzinnych Domów Dziecka. Zdjęcia groszy i nie tylko w GALERII.

 
Regulamin rekrutacji do oddziału sportowego PDF Drukuj Email

REGULAMIN REKRUTACJI DO ODDZIAŁU SPORTOWEGO
W DYSCYPLINIE PŁYWANIE
- KLASA 1 – NA ROK SZKOLNY 2019/2020

O przyjęciu do oddziału sportowego o profilu pływanie – klasa 1 mogą starać się dzieci urodzone w roku 2012 i 2013
niezależnie od miejsca zamieszkania (brak przynależności obwodowej)

1. Ilość uczniów w oddziale 24.

2. Termin przeprowadzenia testu sprawności: 2 kwietnia 2019r., godz. 17.00

3. Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie przy ulicy Podzamcze 9 – kryta pływalnia oraz ob. sportowe,

4. Komisja rekrutacyjna składać się będzie z przedstawiciela Dyrekcji szkoły, Urzędu Miasta Lublin oraz trenerów pływania.

 

5. Wymagania wobec uczestników:

Więcej…
 
Książka moim przyjacielem PDF Drukuj Email

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt: "Książka moim przyjacielem - najpiękniejsza zakładka do książki" dla oddziałów przedszkolnych.
Miło nam poinformować, iż dwoje dzieci z oddziału przedszkolnego 0„a” zostało laureatami w międzyszkolnym konkursie plastycznym,  pt: „Książka moim przyjacielem - najpiękniejsza zakładka do książki" (Organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 19 w Lublinie). Gratulujemy Nadii J. oraz Wojtkowi G. Życzymy dalszych sukcesów. Opiekunami były Panie: Marzena Szymczakowska oraz Małgorzata Bałanda. Zdjęcia znajdują się w galerii >>>.

 
REKRUTACJA do klas pierwszych PDF Drukuj Email

Terminy postępowania zgłoszeniowego i rekrutacyjnego do klas pierwszych szkół podstawowych

prowadzonych przez Gminę Lublin na rok szkolny 2019/2020

1. Rekrutacja dla uczniów zamieszkałych w obwodzie odbywać się będzie od 4 do 15 marca 2019 r.

Obwód Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich

2. Rekrutacja dla uczniów zamieszkałych poza obwodem będzie trwać od 25 marca od godz. 8.00 do 2 kwietnia 2019 r. do godz. 14.00.

Szczegółowe terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego reguluje Zarządzenie nr 151/1/2019 Prezydenta Miasta Lublin.

3. Rekrutacja do pierwszej klasy pierwszej sportowej w dyscyplinie pływanie - szczegółowe informacje - kliknij tutuaj


Adres witryny kandydata:

https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/lublin

lub kliknij w obrazek obok

 

Więcej…
 
Deklaracja na rzecz edukacji przyszłości podpisana przez minister Annę Zalewską PDF Drukuj Email

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazuje informacje do Uczniów, Nauczycieli i Rodziców. Szczegółowo można zapoznać się pod linkiem

 
Ferie 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   
poniedziałek, 11 lutego 2019 09:15

Zdrowych i bezpiecznych ferii, pełnych radości i zimowego wypoczynku naszym Uczniom i Nauczycielom
życzy Kamil Dąbrowski Dyrektor Szkoły.

 
Akademia Kreatywnego Rozwoju PDF Drukuj Email

06 lutego 2019r. klasy 4a i 4b wzięły udział w wykładach i warsztatach na terenie Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie, w ramach realizacji projektu „Akademia Kreatywnego Rozwoju”. Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji uczniów w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych przy wsparciu technologii informacyjno-komunikacyjnych poprzez realizację zajęć pokazowych, warsztatowo – laboratoryjnych, rachunkowych, komputerowych oraz wykłady popularno- naukowe. Zajęcia odbywają się w dwóch modułach: przestrzeń kosmiczna i potęga żywiołów. Każdy uczestnik projektu korzysta z materiałów niezbędnych do realizacji zajęć oraz materiałów wspierających proces samodzielnego uczenia się w postaci Zeszytu doświadczeń.
Nasi kandydaci na naukowców z kl 4a i 4b pod opieką wychowawczyń Berty Belniak i Kingi Adamkiewicz oraz wspierających Rodziców przeżyli prawdziwie naukowe przygody. Zapraszamy do GALERII >>>

 
Pomagam innym, nie jestem obojętny PDF Drukuj Email

W czwartek, tuż przed feriami w 3a gościliśmy panią Martę J., mamę Szymka. Pani Marta pracuje w Polskim Związku Motorowym i od pierwszej klasy szkoli nasze dzieci, jak bezpiecznie żyć i pomagać innym. Czwartkowe zajęcia poświęcone były ratowaniu życia i postępowaniu w razie poważniejszych urazów. Pani Marta "przemyciła" również kilka rad, jak bezpiecznie bawić się w czasie ferii. Dzieci otrzymały Certyfikaty Dzielnego Ratownika, odblaski, długopisy, cukierki i życzenia bezpiecznych ferii. Jak wyglądały te zajęcia, można podejrzeć w GALERII

 
Niech zyje bal! PDF Drukuj Email

Szkolne bale uwielbiamy z kilku powodów: nareszcie możemy się pogimnastykować w sposób, który lubimy najbardziej, nie mamy lekcji, no i wiemy, że tuż po balu zaczynają się ferie. Środa 6 lutego była właśnie takim wyjątkowym dniem. Od rana do wieczora po szkole niosły się dźwięki muzyki. Drugie piętro ( czyt. sala balowa) zaczerwieniło się od serc. Serca były małe, duże i wielkie, balonikowe i papierowe. I oczywiście czerwone, bo tematem przewodnim balu była miłość. Między tańczącymi można było zauważyć krążących listonoszy Poczty Walentynkowej. A stroje? Jak zawsze różnorodne. Przyznam, że wyjątkowo bezpiecznie czuliśmy się w tym roku. Najliczniej na balu reprezentowana była grupa zawodowa policjantek i policjantów. Było kilku szeryfów, przedstawicieli jednostek specjalnych i Wojsk Obrony Terytorialnej. I bez względu na wykonywany zawód, pochodzenie społeczne( księżniczki) wszyscy bawili się świetnie. Zawdzięczamy to "panu od muzyki", "człowiekowi orkiestrze", czy jak kto woli panu Darkowi, którego piosenki porywały do tańca każdego. Czego dowód znajduje się w naszej GALERII. Zapraszamy!

 
Zakręcona akcja PDF Drukuj Email

Uczniowie klasy 4a serdecznie zapraszają do udziału w "Zakręconej akcji", czyli zbiórce plastikowych zakrętek dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.
Na korytarzach, w świetlicy oraz w pokoju psychologa szkolnego możecie znaleźć pudełka przeznaczone na ten cel.
Zbiórka trwa przez cały rok szkolny.

DAJ SIĘ ZAKRĘCIĆ W POMAGANIE! ;) ZAPRASZAMY DO GALERII >>>

https://hospicjum.lublin.pl/index.php/zakrecona-akcja/

 
Ciekawy zawód - górnik PDF Drukuj Email

W czwartek 31 stycznia uczniowie klasy 3b i 2b mieli okazję poznać wujka Krzysia,  ucznia klasy 3 b pana Marcina, który przybył  do naszej szkoły. W ramach zawodoznawstwa  wspomniany górnik w niezwykle ciekawy sposób przybliżył nam  kopalnię węgla kamiennego w Bogdance,  gdzie  na co dzień pracuje. Dzieci mogły poznać zawód  górnika, system pracy oraz proces wydobywania węgla. Trzecioklasiści i drugoklasiści zobaczyli na slajdach jak  ubrani  i w co wyposażeni są pracujący górnicy pod ziemią.  Jakich sprzętów używa się w podziemnych korytarzach i co niesie za sobą ten niezwykle trudny i niebezpieczny zawód.  Nasz gość  zaprezentował  też swój  strój galowy zakładany podczas różnych uroczystości. Na koniec klasy otrzymały firmowe kalendarze i smycze. Całe spotkanie zorganizowała mama Krzysia pani Justyna. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Zapraszamy do GALERII >>>.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 40