Dzisiaj jest sobota, 04 Lip 2020
Znajdujesz sie w:     Home
Harmonogram zebrań i konsultacji w roku szkolnym 2019/2020 PDF Drukuj Email

Harmonogram zebrań i konsultacji wychowawców z rodzicami na rok szkolny 2019/2020 dostępny jest pod adresem:

http://sp23.lublin.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=59&Itemid=64

 
2 września 2019 r. PDF Drukuj Email

W dniu dzisiejszym 4 i pół miliona uczniów w Polsce rozpoczęło rok szkolny 2019/2020. W naszej szkole dzwonek po raz pierwszy po wakacjach zabrzmiał dla 721 uczniów i 50 zerówkowiczów. 96 uczniów rozpoczęło karierę szkolną w klasach pierwszych. Bohaterkami dzisiejszego dnia były jednak trzy zaproszone Panie: Hanna Dąbrowska, Zofia Dolecka i Krystyna Owczarz. Wszystkie łączy historia życia- II wojna światowa przerwała Ich dopiero rozpoczęte dzieciństwo. Z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w całym kraju trwa akcja "Przerwany marsz" w ramach której do szkół zapraszani są Ci, którym nie było dane 1 września 1939 zasiąść w szkolnych ławkach. W imieniu weteranek o swoim dzieciństwie w czasie wojny opowiedziała pani Krystyna, była nauczycielka. Krótka część artystyczna i wystąpienie pani wicedyrektor Renaty Kwiatosz zakończyły uroczystość. Z życzeniami "Szczęśliwego nowego roku szkolnego" uczniowie udali się do domów korzystać z ostatnich chwil swobody. Zapraszamy do GALERII >>>

 
Zapisy do świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email

Komunikat 11/7/2019 Dyrektora SP23 z dnia 28 sierpnia 2019r.
dotyczący rozpoczęcia roku szkolnego

Szanowni Państwo, podobnie jak w roku ubiegłym, przypominamy o ostatecznym terminie zapisów do świetlicy szkolnej.

Prosimy Państwa Rodziców o wypełnienie karty zgłoszeniowej w sekretariacie szkoły do piątku 30 sierpnia 2019r. do godziny 12.00. Karta powinna być podpisana przez obojga rodziców.

Kamil Dąbrowski

Dyrektor SP23

 
Zmiany organizacyjne od 1 września 2019r. PDF Drukuj Email

Komunikat 10/7/2019 Dyrektora SP23 z dnia 25 lipca 2019r.
dotyczący zmian organizacyjnych od dnia 1 września 2019r.

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informuję o zmianach organizacyjnych od 1 września 2019r. uwzględniających potrzeby szkoły a przede wszystkim dobro naszych uczniów, prawidłową realizację podstawy programowej, zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy, optymalne wykorzystanie zasobów szkolnych Obejmują one:

Więcej…
 
Komunikat 9/7/2019 Dyrektora SP23 z dnia 24 lipca 2019r. PDF Drukuj Email

Komunikat 9/7/2019 Dyrektora SP23 z dnia 24 lipca 2019r.
dotyczący spotkań z rodzicami uczniów klas 0 i 1  SP23.

1.         28 sierpnia 2019r. zapraszamy Rodziców uczniów klas I oraz oddziałów przedszkolnych na zebrania organizacyjne:

Klasy I - godzina 16:30,
Klasy 0 – godzina 17:15.

2.         Jednocześnie informujemy, że listy uczniów klas I oraz zerówek z podziałem na poszczególne oddziały zostaną wywieszone 12 sierpnia 2019r. na tablicy ogłoszeń przy portierni (parter).

 

Kamil Dąbrowski
Dyrektor SP23

 
Miej serce i patrzaj w serce PDF Drukuj Email

Wyróżnieni za udział w konkursie "Miej serce i patrzaj w serce" zostali uczeń naszej szkoły Ignacy Konczalski i nauczycielka Urszula Pawłowska. Otrzymali również tytuł Lidera Społecznego Województwa Lubelskiego. Podziękowania od organizatora otrzymał także dyrektor Kamil Dąbrowski. Pozostałe skany wyróżnień w GALERII >>>

 
To już jest naprawdę koniec! PDF Drukuj Email

Prawie 20 lat temu żegnaliśmy w naszej szkole uczniów klas ósmych. W tym roku po długiej przerwie ósmoklasiści znowu pożegnali swoją szkołę, nauczycieli, przyjaciół. Były dyplomy, nagrody książkowe, kwiaty i wspomnienia. Poczet sztandarowy uroczyście przekazał swoje obowiązki uczniom klas siódmych, a pan Dyrektor wszystkim absolwentom życzył powodzenia w wyborze nowych szkół i samych sukcesów na kolejnych etapach edukacji. I nie zapomniał o życzeniach na wakacje: Bawcie się dobrze, rozsądnie i bezpiecznie! Zapraszamy do GALERII >>>

 
To już jest koniec... PDF Drukuj Email

18 czerwca po południu w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie wyróżniający w nauce, sporcie, przedmiotach artystycznych. Na zaproszenie Dyrekcji szkoły i nauczycieli  przybyli również rodzice naszych najlepszych z najlepszych. I dzieci i ich opiekunowie otrzymali dyplomy i cieple słowa zachęty: Tak trzymać! Przed wszystkimi dwa miesiące wakacji. Dzieciaki, życzymy Wam wspaniałego, bezpiecznego wypoczynku, poznawania świata (warto, bo jest piękny!) i nowych przyjaciół. Galeria zdjęć >>>

 
Sukcesy naszych uczniów PDF Drukuj Email

W gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Julia Joachimowicz – uczennica klasy 6b, autorka opowiadania pt. W poszukiwaniu pasji;

Patryk Joachimowicz- uczeń klasy 5a, autor opowiadania pt. O dwóch takich...

Opiekunem uczniów jest Małgorzata Możdżeń.

Konkurs na opowiadanie ma najdłuższą tradycję we współczesnej kulturze olimpijskiej.

Szczegóły rozstrzygnięcia konkursu są na stronie:

https://www.olimpijski.pl/pl/aktualnosci,89/2429,konkurs-im-j-parandowskiego-rozstrzygniety.html

 
List MEN na zakończenie roku szkolnego Email

Do pobrania list Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2018/2019.

list MEN >>>

 
Komunikat 8/6/2019 dot. pólkolonii letnich PDF Drukuj Email

Komunikat 8/6/2019 Dyrektora SP23 z dnia 21 czerwca 2019r.
dotyczący półkolonii letnich

  1. Uprzejmie informujemy, że termin wpłat za wyżywienie na półkolonie sportowe w naszej szkole został przedłużony do niedzieli 23 czerwca 2019r. Wpłat dokonujemy dla dzieci zakwalifikowanych.
  2. Spotkanie organizacyjne dotyczące półkolonii letnich odbędzie się we wtorek 25 czerwca o godz. 17.00 w stołówce szkolnej.

 

Kamil Dąbrowski
Dyrektor SP23

 
Uwaga! Uczniowie klas 8 PDF Drukuj Email

Kandydaci rejestrowani przez szkoły podstawowe/gimnazja prowadzone przez Gminę Lublin, mają oceny przesłane i potwierdzone przez szkoły i dokumenty – świadectwo oraz wyniki egzaminu/sprawdzianu dostarczają od 4.07 do 8.07 jako potwierdzenie woli.

 

W dniach 19.06-25.06.2019r zgodnie z zarządzeniem Lubelskiego Kuratora Oświaty dokumenty do szkoły pierwszego wyboru dostarczają kandydaci rejestrujący się samodzielnie czyli np. z innych Gmin lub szkół prowadzonych przez inne podmioty, którzy nie mają zweryfikowanych osiągnięć i musi to zrobić szkoła pierwszego wyboru.
Informuję również, iż
w szkołach ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych w raportach dotyczących kandydatów zawarta jest informacja czy kandydat rejestrował się samodzielnie czy rekrutacja przeprowadzana była przez szkołę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 43