Dzisiaj jest sobota, 04 Lip 2020
Znajdujesz sie w:     Home
Udział pocztu sztandarowego w obchodach Święta Niepodległości w Lublinie PDF Drukuj Email

Dnia 11 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w obchodach 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę organizowanych w Lublinie.

Uczniowie godnie reprezentujący naszą szkołę w składzie: Katarzyna Kuczyńska, Emilia Karaś, Dominika Szeliga, Katarzyna Serafin, Jakub Majewski, Igor Hiżewski pod opieką p. Grzegorza Kijewskiego i p. Magdaleny Kosteckiej byli obecni na mszy św. w intencji Ojczyzny, która odbyła się w katedrze lubelskiej, a następnie wzięli udział w przemarszu na Plac Zamkowy, gdzie uczestniczyli w dalszych uroczystościach. Zapraszamy do galerii >>>.

 
8 listopada, godzina 11.11 PDF Drukuj Email

Dzisiaj o godzinie 11.11 na wszystkich korytarzach szkolnych rozległ się Hymn Państwowy śpiewany przez Wielki Chór Uczniowsko-Nauczycielski. Podniosłość wydarzenia podkreśliły uroczyste biało - czerwone stroje chórzystów. Na wysokości zadania stanęły nauczycielki i panie dyrektorki (patrz zdjęcia). Panom dość trudno byłoby znaleźć o tej porze roku czerwone spodnie, dlatego kotyliony w tym przypadku były jak najbardziej na miejscu. Dzisiejsze wydarzenie rozpoczęło obchody Narodowego Święta Niepodległości  w naszej szkole. GALERIA >>>

 
Ślubujemy! PDF Drukuj Email

7 listopada zapisze się w kronikach rodzinnych ( i w szkolnej!) jako szczególny dzień. Prawie setka pierwszaków ślubowała na sztandar, że będzie się dobrze uczyć i godnie reprezentować swoją szkołę. W obecności swoich rodziców, dziadków, nauczycieli i dyrekcji szkoły pierwszaki zdały egzamin na ucznia recytując wiersze i śpiewając piosenki. Zdały śpiewająco, a tak bardziej po szkolnemu mówiąc- na szóstkę. Pan Dyrektor Kamil Dąbrowski w ciepłych słowach pogratulował uczniom i ich rodzicom i złożył życzenia samych sukcesów w nauce, zachowaniu i sporcie. Do życzeń przyłączyła się pani Marta Wcisło - przyjaciel naszej szkoły, posłanka na Sejm Rzeczypospolitej. Wykonanie hymnu państwowego i hymnu szkoły przez prawie stuosobowy chór siedmiolatków na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych na uroczystości - wszak nie bez powodu na wielu twarzach  pojawiły się łzy wzruszenia. GALERIA ZDJĘĆ >>>

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

15 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracji prezentując wiersze i piosenki. Swoje życzenia i podziękowania złożyła również pani Blanka Kutnik przewodnicząca Rady Rodziców. Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali różę – symbol wdzięczności.

Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu plastyczno-literackiego „Laurka z życzeniami dla mojego nauczyciela”. Laureatami konkursu zostali: Oliwia Kropiewicz - 7d, Tomasz Gziut – 7d, Amelia Mróz - 6 d, Anna Horwat – 6 b oraz Marysia Ornal - 6 b.

Akademię przygotowały p. Małgorzata Dziatkiewicz i p. Katarzyna Tomasiak. Oprawą muzyczną tradycyjnie zajął się p. Dariusz Kwiatkowski ze swoim chórem. O dekorację zadbała p. Paulina Masiewicz. Natomiast prezentację multimedialną przedstawiającą wszystkich nauczycieli naszej szkoły przygotował p. Piotr Dziatkiewicz. Zdjęcia w GALERII >>>

 

15 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracji prezentując wiersze i piosenki. Swoje życzenia i podziękowania złożyła również pani Blanka Kutnik przewodnicząca Rady Rodziców. Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali różę – symbol wdzięczności.

Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu plastyczno-literackiego „Laurka z życzeniami dla mojego nauczyciela”. Laureatami konkursu zostali: Oliwia Kropiewicz - 7d, Tomasz Gziut – 7d, Amelia Mróz - 6 d, Anna Horwat – 6 b oraz Marysia Ornal - 6 b.

Akademię przygotowały p. Małgorzata Dziatkiewicz i p. Katarzyna Tomasiak. Oprawą muzyczną tradycyjnie zajął się p. Dariusz Kwiatkowski ze swoim chórem. O dekorację zadbała p. Paulina Masiewicz. Natomiast prezentację multimedialną przedstawiającą wszystkich nauczycieli naszej szkoły przygotował p. Piotr Dziatkiewicz.

 
Klasa 0 „b” na warsztatach ze zdrowego odżywiania PDF Drukuj Email

W dniu 5 listopada klasa 0 „b” wzięła udział w warsztatach, na których mogliśmy wspólnie stworzyć przekąski z produktów ekologicznych. Uczniowie wspólnie stworzyli nutellę na bazie śliwek i kakao oraz chipsy jarmużowe. Na warsztatach dzieci miały także okazję do odgadywania nazw produktów spożywczych za pomocą smaku. GALERIA ZDJĘĆ >>>

 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email

Dnia 4 listopada 2019 r. w Szkole Sióstr Urszulanek UR w Lublinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Ludzie ludziom zgotowali ten los” – poezja okresu II wojny światowej.

Naszą szkołę godnie reprezentowały trzy uczennice (Alicja Borys i Agnieszka Giemza z kl. 5f oraz Zuzanna Nowak z kl. 5b), które pomimo młodego wieku bardzo dojrzale interpretowały tę niełatwą poezję.

Gratulujemy naszym recytatorkom występów, a w szczególności Zuzi Nowak, która po mistrzowsku zmierzyła się z ,,Modlitwą” Zofii Lipińskiej, zajmując I miejsce!

 
Zwycięstwo w Małych Bakcynaliach! PDF Drukuj Email

25 października reprezentant naszej szkoły, Mateusz Bruchacki z klasy 5a, uczestniczył w konkursie piosenki turystycznej "Małe bakcynalia". Zaśpiewał on piosenkę "Pocztówka z Beskidu" przy akompaniamencie Pana Dariusza Kwiatkowskiego. Jury festiwalu doceniło wykonanie Mateusza, przyznając mu I miejsce w kategorii solistów i zaprosiło do zaprezentowania utworu podczas wielkiego koncertu laureatów XXXIII Bakcynaliów. Nasz młody artysta wykonał ponownie utwór w sobotę, dzieląc scenę we wspólnym koncercie, min. z zespołami Federacja i Wolna Grupa Bukowina.

https://lubelski.pl/koncert-finalowy-festiwalu-piosenki-studenckiej-i-turystycznej-bakcynalia-zdjecia/3/

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w następnych wyzwaniach!

 
„Rozśpiewana i zakodowana jesień” – zajęcia otwarte w oddziale 0 „a” PDF Drukuj Email

W dniu 24.10.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 „a” zaprezentowały przed rodzicami jesienną inscenizację, podczas której przekonały nas, że jesień wcale nie musi być smutna. Podczas występu nie brakowało wierszy, piosenek. Odwiedziła nas też Pani Jesień – ubrana w złotą suknię i przynosząc w koszyku dary jesieni. Po krótkiej części artystycznej, dzieci wraz z rodzicami „odkodowali” jesień. Każda z grup rozwiązywała różne zadania związane z tematyką kodowania. Pojawiły się m.in. zadania z matą do kodowania, układanie puzzli z ozobotem, karty offlaniowe itp.  Dzięki tym zajęciom, dzieci wraz z rodzicami mieli okazję rozwijać umiejętność kreatywnego myślenia, a przy okazji dobrze się bawić. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć >>>.

 
Dziennik elektroniczny na nowych serwerach - instrukcja logowania PDF Drukuj Email

 

Instrukcja opisująca sposób pozyskania informacji o loginie oraz nowym sposobie logowania dostępna jest pod adresem:
https://portal.edu.lublin.eu/jst/lublin/inline/4.aspx
lub w pliku do pobrania: zso.pdf

Prosimy dokładnie sprawdzać pocztę mailową ze zwrotną informacją z serwera: Spam, niechciana, foldery itp. W niektórych serwisach po kilku godzinach pojawia się wiadomość z serwera UM Lublin.

 

 
Informacja - Pływające Przedszkolaki PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo Rodzice dzieci oddziałów przedszkolnych!

W związku z udziałem Państwa dzieci w VIII Edycji Programu powszechnej nauki pływania 6-latków „Lubelskie Pływające Przedszkolaki” w roku szkolnym 2019/2020, informujemy, że zajęcia rozpoczną się w poniedziałek 4 listopada 2019 r. o godz. 16.20 na obiektach krytej pływalni w Szkole Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie. Obecność obowiązkowa wszystkich dzieci ze względu na konieczność zakwalifikowania ich do poszczególnych grup. Rodziców, którzy będą chcieli pomóc dzieciom w przebraniu w szatni obowiązuje obuwie zmienne.

 
Wycieczka do Manufaktury Słodyczy „Cukier Lukier” – oddział zerowy 0 „a” PDF Drukuj Email

Jak powstają ulubione cukierki i lizaki? Aby poznać tę słodką tajemnicę, dzieci z oddziału przedszkolnego 0 „a” w dniu 16.10.2019r. wybrały się wraz z paniami do Manufaktury Słodyczy ”Cukier- Lukier” w Lublinie. W tej małej fabryce słodkości, dzieci zobaczyły jak przygotowuje się masę na cukierki i lizaki, zapoznały się z procesem zabarwiania naturalnymi barwnikami np z buraka, marchewki. Ponadto miały okazję stać się na chwilę małymi cukiernikami i stworzyć własnoręcznie pięknego i pysznego lizaka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii >>>.

 
Inauguracja Programu: „Lubelskie Pływające Przedszkolaki” PDF Drukuj Email

8.10.2019r. ruszyła kolejna edycja programu „Lubelskie Pływające Przedszkolaki”. Z tej okazji w Ratuszu, Pan Prezydent Krzysztof Żuk oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin – Pani Marta Wcisło, wręczyli wyprawki 50 dzieciom zakwalifikowanym do udziału w programie. W ramach miejskiego programu dzieci uczestniczą we wszystkich zajęciach nieodpłatnie. Prowadzone są one przez trenerów i instruktorów ze Stowarzyszenia Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin. Wszystkie zajęcia odbywają się w na obiektach sportowych naszej szkoły. Zdjęcia w galerii pochodzą ze stron: Kurier Lubelski oraz Lubelski.pl. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć >>>.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 43