Dzisiaj jest piątek, 24 Sty 2020
Znajdujesz sie w:     Home
2 września 2019 r. PDF Drukuj Email

W dniu dzisiejszym 4 i pół miliona uczniów w Polsce rozpoczęło rok szkolny 2019/2020. W naszej szkole dzwonek po raz pierwszy po wakacjach zabrzmiał dla 721 uczniów i 50 zerówkowiczów. 96 uczniów rozpoczęło karierę szkolną w klasach pierwszych. Bohaterkami dzisiejszego dnia były jednak trzy zaproszone Panie: Hanna Dąbrowska, Zofia Dolecka i Krystyna Owczarz. Wszystkie łączy historia życia- II wojna światowa przerwała Ich dopiero rozpoczęte dzieciństwo. Z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w całym kraju trwa akcja "Przerwany marsz" w ramach której do szkół zapraszani są Ci, którym nie było dane 1 września 1939 zasiąść w szkolnych ławkach. W imieniu weteranek o swoim dzieciństwie w czasie wojny opowiedziała pani Krystyna, była nauczycielka. Krótka część artystyczna i wystąpienie pani wicedyrektor Renaty Kwiatosz zakończyły uroczystość. Z życzeniami "Szczęśliwego nowego roku szkolnego" uczniowie udali się do domów korzystać z ostatnich chwil swobody. Zapraszamy do GALERII >>>

 
Zapisy do świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email

Komunikat 11/7/2019 Dyrektora SP23 z dnia 28 sierpnia 2019r.
dotyczący rozpoczęcia roku szkolnego

Szanowni Państwo, podobnie jak w roku ubiegłym, przypominamy o ostatecznym terminie zapisów do świetlicy szkolnej.

Prosimy Państwa Rodziców o wypełnienie karty zgłoszeniowej w sekretariacie szkoły do piątku 30 sierpnia 2019r. do godziny 12.00. Karta powinna być podpisana przez obojga rodziców.

Kamil Dąbrowski

Dyrektor SP23

 
Zmiany organizacyjne od 1 września 2019r. PDF Drukuj Email

Komunikat 10/7/2019 Dyrektora SP23 z dnia 25 lipca 2019r.
dotyczący zmian organizacyjnych od dnia 1 września 2019r.

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informuję o zmianach organizacyjnych od 1 września 2019r. uwzględniających potrzeby szkoły a przede wszystkim dobro naszych uczniów, prawidłową realizację podstawy programowej, zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy, optymalne wykorzystanie zasobów szkolnych Obejmują one:

Więcej…
 
Komunikat 9/7/2019 Dyrektora SP23 z dnia 24 lipca 2019r. PDF Drukuj Email

Komunikat 9/7/2019 Dyrektora SP23 z dnia 24 lipca 2019r.
dotyczący spotkań z rodzicami uczniów klas 0 i 1  SP23.

1.         28 sierpnia 2019r. zapraszamy Rodziców uczniów klas I oraz oddziałów przedszkolnych na zebrania organizacyjne:

Klasy I - godzina 16:30,
Klasy 0 – godzina 17:15.

2.         Jednocześnie informujemy, że listy uczniów klas I oraz zerówek z podziałem na poszczególne oddziały zostaną wywieszone 12 sierpnia 2019r. na tablicy ogłoszeń przy portierni (parter).

 

Kamil Dąbrowski
Dyrektor SP23

 
Miej serce i patrzaj w serce PDF Drukuj Email

Wyróżnieni za udział w konkursie "Miej serce i patrzaj w serce" zostali uczeń naszej szkoły Ignacy Konczalski i nauczycielka Urszula Pawłowska. Otrzymali również tytuł Lidera Społecznego Województwa Lubelskiego. Podziękowania od organizatora otrzymał także dyrektor Kamil Dąbrowski. Pozostałe skany wyróżnień w GALERII >>>

 
To już jest naprawdę koniec! PDF Drukuj Email

Prawie 20 lat temu żegnaliśmy w naszej szkole uczniów klas ósmych. W tym roku po długiej przerwie ósmoklasiści znowu pożegnali swoją szkołę, nauczycieli, przyjaciół. Były dyplomy, nagrody książkowe, kwiaty i wspomnienia. Poczet sztandarowy uroczyście przekazał swoje obowiązki uczniom klas siódmych, a pan Dyrektor wszystkim absolwentom życzył powodzenia w wyborze nowych szkół i samych sukcesów na kolejnych etapach edukacji. I nie zapomniał o życzeniach na wakacje: Bawcie się dobrze, rozsądnie i bezpiecznie! Zapraszamy do GALERII >>>

 
To już jest koniec... PDF Drukuj Email

18 czerwca po południu w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie wyróżniający w nauce, sporcie, przedmiotach artystycznych. Na zaproszenie Dyrekcji szkoły i nauczycieli  przybyli również rodzice naszych najlepszych z najlepszych. I dzieci i ich opiekunowie otrzymali dyplomy i cieple słowa zachęty: Tak trzymać! Przed wszystkimi dwa miesiące wakacji. Dzieciaki, życzymy Wam wspaniałego, bezpiecznego wypoczynku, poznawania świata (warto, bo jest piękny!) i nowych przyjaciół. Galeria zdjęć >>>

 
Sukcesy naszych uczniów PDF Drukuj Email

W gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Julia Joachimowicz – uczennica klasy 6b, autorka opowiadania pt. W poszukiwaniu pasji;

Patryk Joachimowicz- uczeń klasy 5a, autor opowiadania pt. O dwóch takich...

Opiekunem uczniów jest Małgorzata Możdżeń.

Konkurs na opowiadanie ma najdłuższą tradycję we współczesnej kulturze olimpijskiej.

Szczegóły rozstrzygnięcia konkursu są na stronie:

https://www.olimpijski.pl/pl/aktualnosci,89/2429,konkurs-im-j-parandowskiego-rozstrzygniety.html

 
List MEN na zakończenie roku szkolnego Email

Do pobrania list Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2018/2019.

list MEN >>>

 
Komunikat 8/6/2019 dot. pólkolonii letnich PDF Drukuj Email

Komunikat 8/6/2019 Dyrektora SP23 z dnia 21 czerwca 2019r.
dotyczący półkolonii letnich

  1. Uprzejmie informujemy, że termin wpłat za wyżywienie na półkolonie sportowe w naszej szkole został przedłużony do niedzieli 23 czerwca 2019r. Wpłat dokonujemy dla dzieci zakwalifikowanych.
  2. Spotkanie organizacyjne dotyczące półkolonii letnich odbędzie się we wtorek 25 czerwca o godz. 17.00 w stołówce szkolnej.

 

Kamil Dąbrowski
Dyrektor SP23

 
Uwaga! Uczniowie klas 8 PDF Drukuj Email

Kandydaci rejestrowani przez szkoły podstawowe/gimnazja prowadzone przez Gminę Lublin, mają oceny przesłane i potwierdzone przez szkoły i dokumenty – świadectwo oraz wyniki egzaminu/sprawdzianu dostarczają od 4.07 do 8.07 jako potwierdzenie woli.

 

W dniach 19.06-25.06.2019r zgodnie z zarządzeniem Lubelskiego Kuratora Oświaty dokumenty do szkoły pierwszego wyboru dostarczają kandydaci rejestrujący się samodzielnie czyli np. z innych Gmin lub szkół prowadzonych przez inne podmioty, którzy nie mają zweryfikowanych osiągnięć i musi to zrobić szkoła pierwszego wyboru.
Informuję również, iż
w szkołach ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych w raportach dotyczących kandydatów zawarta jest informacja czy kandydat rejestrował się samodzielnie czy rekrutacja przeprowadzana była przez szkołę.

 
Najlepsza szkoła sportowa w Lublinie !!! PDF Drukuj Email

Dzisiaj w Ratuszu odbyło się spotkanie podsumowujące Współzawodnictwo Sportowe Szkół miasta Lublin. Z ogromną radością pragniemy poinformować, o niezwykłym sukcesie jaki osiągnęła nasza szkoła. W rywalizacji Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin w Igrzyskach Dzieci (klasy IV-VI) w roku szkolnym 2018/2019 zdominowaliśmy miasto Lublin zajmując I miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców oraz IV miejsce wśród dziewcząt. Natomiast w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII oraz III gimnazjum) w klasyfikacji generalnej wśród chłopców uplasowaliśmy się na IV miejscu a wśród dziewcząt na III miejscu.

Warto zaznaczyć, że ustąpiliśmy pola tylko gimnazjom. Na ten wynik nasi nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie ciężko pracowali przez cały rok, co również zaowocowało zdobyciem niezliczonej ilości medali na zawodach miejskich, wojewódzkich oraz ogólnopolskich. Sukces ten osiągnęliśmy sumienną pracą oraz wieloma wyrzeczeniami. Nie udałoby się tego wszystkiego osiągnąć bez owocnej współpracy z uczniami, rodzicami, koordynatorem i dyrekcją szkoły. W nagrodę nasza szkoła otrzymała podziękowania od Prezydenta Miasta Lublin, pamiątkowe puchary oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł od MKS Start Lublin.

Pozdrawiamy serdecznie, nauczyciele wychowania fizycznego. Zdjęcia w GALERII >>>

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 40