Dzisiaj jest sobota, 04 Lip 2020
Znajdujesz sie w:     Home
Dajemy radość! PDF Drukuj Email

Klasa 5f zdecydowała, aby w tym roku w ramach klasowych mikołajek sama stać się Świętym Mikołajem dla innych. Uczniowie postanowili wywołać uśmiech i radość w sercach wychowanków Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie. Przez cały tydzień przygotowywali się do tej wyjątkowej misji – znosili podarunki, pięknie je pakowali i ozdabiali.
Efekt końcowy tajnego planu nastąpił 6 grudnia, gdy uczniowie udali się do Domu Dziecka, aby osobiście przekazać prezenty. Szczęście wypisane na twarzach klasy 5f jest kolejnym dowodem na to, iż obdarowywanie innych jest wielką frajdą. Kilka zdjęć w galerii >>>.

 
III miejsce w Wojewódzkim Konkursie ,,Zjednoczeni w Europie” PDF Drukuj Email

Dnia 4 grudnia nasza wspaniała drużyna (Alicja Borys, kl. 5f; Kuba Rosołowski, kl. 5f; Zuzanna Nowak, kl. 5b; Magdalena Janik, kl. 5d) uczestniczyła w uroczystej gali finałowej wojewódzkiego konkursu ,,Zjednoczeni w Europie”. Turniej składał się z II etapów, do których uczniowie przygotowywali się pod opieką p. Magdaleny Kosteckiej.
W pierwszym nasi uczniowie nagrali film pt. ,,Przez Unię w opałach”, który stał się przepustką do II etapu. Podczas drugiej części wykazali się zaawanasowaną wiedzą dotyczącą mapy politycznej UE, państw wchodzących w jej skład, sylwetek Ojców Założycieli, kalendarium integracji Polski z UE, współpracy regionalnej Polski w ramach UE, Polaków w instytucjach unijnych. Warto podkreślić, że nasi uczestnicy byli jedną z najmłodszych reprezentacji,  GRATULUJEMY!!!

 
Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki "LKPS LUBLIN" PDF Drukuj Email

Więcej informacji na plakacie >>>

Facebook: www.facebook.com/LKPSLUBLIN

 
„Złota polska jesień”- konkurs origami PDF Drukuj Email

W piątek, 29 listopada cztery uczennice z  naszej szkoły uczestniczyły w uroczystym rozstrzygnięciu VI Międzyszkolnego  Konkursu Origami  „Złota polska jesień” – edycja ogólnopolska. W kategorii klas III Kamila Czaplińska z 3c  zajęła III miejsce, w kategorii klas V  Magda Janik z Vd  uzyskała miejsce pierwsze, a w kategorii klas VII  Martyna Fedurek z kl. 7d zdobyła wyróżnienie a Ola Michalczyk z 7d zajęła  II miejsce. Prace zostały wykonane pod kierunkiem M. Jankowskiej  (kl. V) E. Nakoniecznej (kl. III i VII). Gratulacje dla laureatek!!! Zdjęcia w galerii >>>

 
WARSZTATY W GALERII PDF Drukuj Email

Klasy 8b i 7d w poniedziałek 25 listopada odwiedziły Galerię Gardzienice, na terenie której uczestniczyły w lekcji o sztuce opartej o wystawę plakatu Ryszarda Kai – historia i znaczenie plakatu oraz w warsztatach – Jak stworzyć kampanię społeczną, mającą na celu zachęcić np. do adopcji zwierząt ze schroniska, do ochrony środowiska itp. Uczniowie zdobytą wiedzę mogli wykorzystać w praktyce tworząc z dużym zaangażowaniem własne plakaty. Zdjęcia w Galerii >>>

 
Zabawy w teatr w klasie 0 „b” PDF Drukuj Email

W minionym tygodniu w klasie 0 „b” omawiana była tematyka związana z teatrem. Każdy uczeń przyniósł potrzebne materiały do własnoręcznego wykonania kukiełki. Dzieci miały doskonałą zabawę zarówno podczas wykonywania własnej kukiełki, jak też mając możliwość odegrania krótkich scen dla reszty klasy. Uczniowie wcielali się w rolę widza oraz aktora. Podejmując próby odegrania scen jako aktor, mogły docenić walory wykonywania tego zawodu. Galeria zdjęć >>>.

 
Warsztaty kulinarne – oddział 0 „a” PDF Drukuj Email

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0 „a” miały okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, podczas których stworzyły własnoręcznie przekąski z ekologicznych produktów. Upieczenie muffinek z naturalnych produktów, czy przyrządzenie nutelli na bazie powideł ze śliwek i kakao dało wszystkim ogromną radość i satysfakcję. Zapraszamy do galerii zdjęć >>>

 
„Kreatywni uczniowie klas 5a i 5b w Akademii Kreatywnego Rozwoju” PDF Drukuj Email

W piątek 15 listopada 2019r. wybraliśmy się na UMCS (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej), aby uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w ramach projektu Akademii Kreatywnego Rozwoju. Tematem przewodnim zajęć była PRZESTRZEŃ KOSMICZNA. Na początku uczestniczyliśmy w pokazie dotyczącym gazów i próżni oraz latania. Potem był...wielki wybuch! Na szczęście niedosłownie. W trakcie wykładu dowiedzieliśmy się wiele o Wszechświecie, gwiazdach, czarnych dziurach, galaktykach i innych obiektach. I o Wielkim Wybuchu oczywiście. Kolejnym zadaniem, z którym przyszło nam się zmierzyć było rozwiązywanie zagadek logicznych, zarówno tych na papierze, jak i z wykorzystaniem klocków. Te zmagania umysłowe mocno nadwyrężyły nasze siły, całe szczęście nadeszła chwila przerwy na obiad. Po posiłku uczestniczyliśmy w zajęciach komputerowych, gdzie tworzyliśmy różne scenki za pomocą programu Algodo, w którym można konstruować różne wirtualne pojazdy i inne mechanizmy. Następnie przeszliśmy do sali, gdzie każdy z nas mógł poczuć się jak detektyw: używaliśmy światła ultrafioletowego, aby odczytać ukryte napisy, oglądaliśmy odciski naszych palców pod mikroskopem oraz posługiwaliśmy się prawdziwą kamerą termowizyjną. Na zakończenie naszych zajęć odwiedziliśmy Muzeum Fizyki, gdzie podziwialiśmy wiele eksponatów poświęconych między innymi falom radiowym, mieszaniu barw, filtrowaniu światła czy budowie soczewki. Do domu wróciliśmy przepełnieni wiedzą i emocjami. Zapraszamy do galerii >>>

 
Teatr w bibliotece PDF Drukuj Email

Z okazji 65 rocznicy powstania Teatru Lalki i Aktora im. H.CH. Andersena aktorzy ruszyli w trasę. Uczniowie klas 3a i 3b zastali ich w filii biblioteki im. Łopacińskiego przy ulicy Lwowskiej. W tych zupełnie nietypowych warunkach uczniowie przenieśli się na scenę i za kulisy Teatru. Oceniając tę lekcję  zachwycone dzieciaki opowiadały, że jeszcze nigdy nie były tak blisko sztuki teatralnej. Dziękujemy pracownikom teatru i biblioteki za wspaniałą lekcję. Galeria zdjęć >>>

 
Święto Niepodległości i kodowanie w klasie 0 „b” PDF Drukuj Email

W dniu 12.11.2019 r., uczniowie z oddziału 0 „b” wzięli udział w zajęciach, gdzie tematem przewodnim było nasze Narodowe Święto. Kodowanie liter w kolorach biało czerwonych, było zwieńczeniem wszystkich informacji, jakie uczniowie zdobyli na zajęciach obejmujących Święto Niepodległości, a także symbole narodowe. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii >>>.

 
Narodowe Święto Niepodległości (kl. IV-VIII) PDF Drukuj Email

Dnia 12 listopada uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klas 5b, 5d, 5f oraz 6b pod opieką p. Magdaleny Kosteckiej przygotowali spektakl słowno-muzyczny pt. ,,Ojczyzna”.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu w obecności pocztu sztandarowego, inscenizacja rozpoczęła się od zatańczenia poloneza. Nasi młodzi aktorzy oddali hołd wolnej ojczyźnie przedstawieniem mówiącym o czasach wolności i zaborów, czasach radości oraz smutku. Na scenie pojawiły się takie postaci jak: Polska, zaborcy, waćpanny, legioniści, harcerki. Nie zabrakło również nawiązania do strajku dzieci we Wrześni.

Dopełnieniem warstwy tekstowej była wspaniała oprawa muzyczna w wykonaniu naszego chóru szkolnego pod kierownictwem niezastąpionego p. Dariusza Kwiatkowskiego.

Pan Dyrektor Kamil Dąbrowski przypomniał nam natomiast znaczenie symboliki barw narodowych oraz odniósł się do istoty patriotyzmu, który winien przejawiać się nie tylko w celebrowaniu narodowych świąt, ale być widoczny w prozie życia codziennego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii >>>.

 

Dnia 12 listopada uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klas 5b, 5d, 5f oraz 6b pod opieką p. Magdaleny Kosteckiej przygotowali spektakl słowno-muzyczny pt. ,,Ojczyzna”.

 

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu w obecności pocztu sztandarowego, inscenizacja rozpoczęła się od zatańczenia poloneza. Nasi młodzi aktorzy oddali hołd wolnej ojczyźnie przedstawieniem mówiącym o czasach wolności i zaborów, czasach radości oraz smutku. Na scenie pojawiły się takie postaci jak: Polska, zaborcy, waćpanny, legioniści, harcerki. Nie zabrakło również nawiązania do strajku dzieci we Wrześni.

 

Dopełnieniem warstwy tekstowej była wspaniała oprawa muzyczna w wykonaniu naszego chóru szkolnego pod kierownictwem niezastąpionego p. Dariusza Kwiatkowskiego.

 

Pan Dyrektor Kamil Dąbrowski przypomniał nam natomiast znaczenie symboliki barw narodowych oraz odniósł się do istoty patriotyzmu, który winien przejawiać się nie tylko w celebrowaniu narodowych świąt, ale być widoczny w prozie życia codziennego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 
Narodowe Święto Niepodległości po raz drugi PDF Drukuj Email

12 listopada kontynuowaliśmy obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klas trzecich b i c oraz Rafał Radziwiłko z klasy 4a opowiedzieli swoim koleżankom i kolegom jak wyglądała droga do niepodległości. Nie zabrakło hymnu państwowego, pieśni patriotycznych i wierszy. W przedstawieniu wzięli udział  chórzyści pod kierunkiem pana Darka Kwiatkowskiego. Na szóstkę spisali się wszyscy uczniowie klas młodszych przychodząc do szkoły tego dnia w strojach galowych. Galeria zdjęć >>>

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 43