Dzisiaj jest sobota, 03 Gru 2022
Znajdujesz sie w:     Home
Zapisy na obiady na rok szkolny 2022/2023 PDF Drukuj Email

Karty zgłoszeniowe są dostępne przy wejściu do szkoły, a także można je pobrać ze strony szkoły, należy je wypełnić i wrzucić do pudełka w sekretariacie szkoły w godz. 8-14.

Rodziców, którzy mają zaległości w opłatach za obiady za ubiegły rok szkolny proszę o uregulowanie ich w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.08.2022r. Zgodnie z pkt.12 zasad korzystania ze stołówki szkolnej, zaległość w opłatach za poprzedni rok szkolny powoduje nieprzyjęcia dziecka i jego rodzeństwa w kolejnym roku szkolnym na obiady do momentu całkowitego uregulowania należności.

Do pobrania: Karta dla uczniów klas I-VIII

Poprawiony: czwartek, 25 sierpnia 2022 12:01
 
Uwaga, Rodzice Dzieci z oddziałów przedszkolnych 2022/2023 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 sierpnia 2022 18:31

Bardzo prosimy, aby nie kupować pakietu podręczników do zerówki na własną rękę, ponieważ na pierwszym zebraniu we wrześniu,  zostaną zebrane pieniądze i dokonany będzie zakup dla całej grupy.
Dziękujemy,
Wychowawcy z oddziałów przedszkolnych

 
Egzamin Ósmoklasisty - odbiór zaświadczeń o wynikach PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 lipca 2022 09:27

Szanowni Absolwenci, zapraszamy po odbiór zaświadczeń OKE o wynikach Egzaminu Ósmoklasisty w piątek 8 lipca 2022 r. w godzinach 9:00 - 13:00 do sali 30.

 
Jubileusz 20-lecia nadania imienia Olimpijczyków Polskich naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

Jubileusz 20-lecia nadania imienia Olimpijczyków Polskich naszej szkole - IV, VI. 2022.

Czas szybko płynie i zmienia w przeszłość każdą chwilę… ale są wydarzenia, których nie sposób zapomnieć. Takim przełomowym momentem w życiu naszej szkoły, które wprowadziło jej bieg na nowe tory, było nadanie imienia Olimpijczyków Polskich.

W tym roku Święto Szkoły wyjątkowo zostało przeniesione z 26 kwietnia na 3 czerwca. Jubileusz 20-lecia nadania imienia Olimpijczyków Polskich Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie celebrowaliśmy z wielką radością i rozmachem.

Już od samego rana w murach naszej szkoły czuć było wyjątkową atmosferę i odświętny nastrój. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele MB Wspomożenia Wiernych, której przewodniczył ks. Edward Pleń SDB – Krajowy Duszpasterz Sportowców. Pan Dyrektor Kamil Dąbrowski podziękował za celebrację Eucharystii i wygłoszone Słowo Boże, które – jak zapewnił – na długo pozostanie w naszych sercach i umysłach. Pan Dyrektor życzył również, aby ,,inspiracja, którą czerpiemy ze Słowa Bożego, by w zawodach naszego życia nie ustawać, lecz osiągnąć wieniec sprawiedliwości i zwycięstwa, niosła nas wszystkich ku pomnażaniu otrzymanych łask i talentów”.

Po zakończonej Mszy udaliśmy się orszakiem na czele z Dyrekcją i zaproszonymi Gośćmi do szkoły. Wszystkich uczestników naszych obchodów zgromadzonych w sali gimnastycznej przywitał piękny utwór pt. ,,Lubię wracać tam, gdzie byłem” Z. Wodeckiego w wykonaniu p. Dariusza Kwiatkowskiego, naszego nauczyciela muzyki.

Więcej…
 
Uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2021/2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

23 czerwca 2022 r. (czwartek)

- Od godz. 9:30 - gala dla uczniów i nauczycieli klas IV - VII w sali gimnastycznej podsumowująca rok szkolny: wręczenie dyplomów za tytuł kolegi / koleżanki z klasą oraz nagród książkowych.

- W godz. 10:00 - 16:00 - Dzień Radości przy parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych - wyjścia wszystkich klas pod opieką wychowawców.

 

24 czerwca 2022 r. (piątek)

- Od godz. 8:15 gala dla uczniów i nauczycieli klas VIII w sali gimnastycznej - wręczenie dyplomów absolwenta i nagród książkowych. Po gali spotkania wychowawców z uczniami w salach lekcyjnych, wręczenie świadectw.

- Godz. 10:00 - Msza św. dziękczynna w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Kalinowszczyzna.

- Godz. 11:00 gala dla uczniów i nauczycieli klas I - III w sali gimnastycznej, wręczenie nagród. Po gali spotkanie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych, wręczenie świadectw.

Zapraszamy!

 
I miejsce w siatkówce plażowej PDF Drukuj Email
czwartek, 16 czerwca 2022 23:49

Na boiskach do siatkówki plażowej odbył się w piątek 10 czerwca finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Pierwsze miejsce zdobył  zespół naszej szkoły w składzie: Michalina Rybczyńska, Julia Olszak i Zuzanna Nowak. Gratulacje!!!

Oto wyniki:

Grupa A

SP 4 Zamość – SP 5 Kraśnik 0:2 ( 4:15 ; 4:15)

SP 5 Kraśnik – SP Poniatowa 1:2 ( 10:15 ; 18:16 ; 2:11)

SP 4 Zamość – SP Poniatowa 0:2 (11:15 ; 7:15)

  1. 1. SP Poniatowa
  2. 2. SP 5 Kraśnik
  3. 3. SP 4 Zamość

.................

 

Więcej…
 
Wycieczki szkolne 2021/2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

Do obejrzenia relacji z naszych wycieczek i wyjść szkolnych zapraszamy do zakładki "Wycieczki szkolne" :-) Odwiedzajcie, aktualizujemy także tę zakładkę.

 
Pro-Learn Teens – międzynarodowe badanie pilotażowe PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2022 12:31

Nasza szkoła jesienią 2021 roku przystąpiła do międzynarodowego projektu i wzięła udział w badaniu pilotażowym narzędzia do diagnozy stylów uczenia się i funkcji poznawczych dzieci – PRO-LEARN Teens. Jego celem jest wspieranie rozwoju zdolności poznawczych oraz umiejętności efektywnego uczenia się dzieci poprzez opracowanie, przetestowanie oraz wdrożenie obszernego modelu wsparcia rozwoju poznawczego dzieci w wieku szkolnym 11-14 lat.

Narzędzie PRO-LEARN Teens to innowacyjne elektroniczne narzędzie psychometryczne do diagnozowania takich funkcji poznawczych jak np.: uwaga, spostrzegawczość, myślenie, pamięć, a także do rozpoznawania preferowanego stylu uczenia się. Dzięki uczestnictwie w tym projekcie, szkoła zostanie w przyszłości wyposażona w narzędzie do diagnozy stylów uczenia się i funkcji poznawczych uczniów – PRO-LEARN, pakiet edukacyjny dotyczący neuropedagogiki dla nauczycieli oraz  zestaw ćwiczeń aktywizujących do treningu mózgu dla uczniów.

W pilotażu wzięło udział 55 szkół z całej Polski, w tym 3 szkoły z Lublina.

W ramach nagrody organizator pilotażu przekazał ekarty prezentowe Empik o wartości 50zł każda. W każdej szkole została wylosowana 1 ekarta. Spośród uczniów naszej szkoły udział wzięły cztery klasy: 5b, 6a, 7e i 8c, których wysiłek i zaangażowanie bardzo doceniamy. Szczęście uśmiechnęło się do Agaty Prokopiuk z klasy 6a, która wylosowała nagrodę  – gratulujemy!

Wyniki losowania: WYNIKI LOSOWANIA EKART PREZENTOWYCH EMPIK - Fundacja OIC Poland - Lublin, lubelskie

Więcej informacji o projekcie można przeczytać klikając w poniższy link:

https://prolearn-project.eu/pl/o-projekcie/

 
Jubileusz 20-lecia nadania imienia SP23 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

W dniu 3 czerwca 2022r. świętowaliśmy

Jubileusz 20-lecia nadania imienia Olimpijczyków Polskich Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie

* Spotkanie Rodziny Olimpijskiej *

- godz. 10.00 - Msza św. w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Kalinowszczyzna - Mszy św. przewodniczył ks. Edward Pleń SDB - Krajowy Duszpasterz Sportowców,

- godz. 11.45 - transmisja wydarzenia części oficjalnej z sali gimnastycznej na szkolnym kanale Facebook'a.

Uroczystości zostały objęte Honorowym Patronatem przez:

Więcej…
 
Zapisy uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2022/2023 PDF Drukuj Email
środa, 25 maja 2022 13:25

Przypominamy, że trwają zapisy uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2022/2023. ,,Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej” prosimy o wypełnienie w wersji papierowej i złożenie w sekretariacie szkoły lub w świetlicy szkolnej s.3 lub s.4

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej do pobrania tutaj

 
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Motor Lublin PDF Drukuj Email
środa, 25 maja 2022 13:25

Od 1 września 2022 rozpocznie działalność Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Motor Lublin. Szkoła jest bezpłatna!

Szkoła Mistrzostwa Sportowego będzie funkcjonować w budynku Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Radości 13 w Lublinie oraz na obiektach Areny Lublin przy ul. Stadionowej 1. Realizowana jest podstawa programowa  Liceum Ogólnokształcącego, przedmioty w zakresie rozszerzonym - biologia, geografia, j. angielski  i 13 godzin zajęć specjalistycznych z piłki nożnej. Drugi język obcy  - niemiecki lub hiszpański. Kadra dydaktyczna szkoły to nauczyciele XXX LO i SP nr 28.

Do rekrutacji przystępują absolwenci szkoły podstawowej. Uczestnictwo w rekrutacji elektronicznej do szkół ponadpodstawowych  nie wyklucza rekrutacji w formie papierowej do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Motor Lublin. Dokumenty rekrutacyjne można składać w biurze klubu Motor Lublin na Arenie Lublin, przy ulicy Stadionowej 1. Biuro mieści się na pierwszym piętrze i jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00.

Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej https://www.motorlublin.eu/akademia/szkola-mistrzostwa-sportowego

 
Drużyna Maskotek I Szkolnych Igrzysk Olimpijskich 2022 PDF Drukuj Email
środa, 25 maja 2022 13:20

Zachęcamy do obejrzenia >>prezentacji<<

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 59