Dzisiaj jest piątek, 18 Cze 2021
Znajdujesz sie w:     Home
Życzenia z okazji Dnia Dziecka PDF Drukuj Email
wtorek, 01 czerwca 2021 06:35

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Drodzy Uczniowie i Wychowankowie
szkół, przedszkoli i placówek
województwa lubelskiego


Pierwszego dnia czerwca obchodzimy Dzień Dziecka - Wasze święto, jedno z najradośniejszych w całym roku. Z tej okazji wszystkim dzieciom życzę uśmiechniętych i wspierających dorosłych, bezpiecznego i kochającego domu, przyjaznej i inspirującej szkoły, oddanych i wiernych kolegów.
Niech na drodze do dorosłości towarzyszą Wam mądrzy przewodnicy a Wasze dzieciństwo będzie czasem wzrastania w radości i miłości, okresem pełnym inspiracji i ciekawych doświadczeń.  Osiągajcie sukcesy i spełniajcie marzenia! Oby każdy dzień był dla Was fascynującą przygodą a kiedy przyjdzie pora mierzenia się z przeciwnościami lub dopadnie Was smutek – pamiętajcie, że to dla Was ktoś wymyślił lody i czekoladę.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Lubelski Kurator Oświaty
Teresa Misiuk

Plik pdf do pobrania: zyczenia.pdf (438KB)

 
Sukces w ogólnopolskim konkursie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 maja 2021 06:31

DominikaZ radością donosimy, że Dominika Bulińska (kl. 6d) godnie (nawet bardzo!) reprezentowała naszą szkołę w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Fotograficznym „(Pod)różne historie” – „O podróżach w pandemii”.
Nasza uczennica przygotowała na konkurs 3 prace fotograficzne – jedna z nich została wyróżniona zakwalifikowaniem na wystawę. Ową pracę można obejrzeć w galerii >>>.
Na konkurs w kategorii fotograficznej wpłynęło aż 467 zdjęć, a do wystawy zakwalifikowano (oprócz zdjęć nagrodzonych) tylko 26 prac. To był debiutancki udział naszej szóstoklasistki w konkursie fotograficznym, a już jej talent został dostrzeżony, co nas bardzo cieszy. Opiekunem Dominiki w konkursie była p. Magda Kostecka.
Gratulujemy i życzymy dalszego ,,patrzenia oczyma, fotografowania sercem”.

 
Stypendium szkolne PDF Drukuj Email
czwartek, 27 maja 2021 10:00

grafika fakturyW dniach 31 maja – 7 czerwca 2021 r. należy składać faktury za rozliczenie wydatków w ramach stypendium szkolnego za okres styczeń-czerwiec 2021 r. Faktury proszę dostarczać osobiście w godzinach pracy pedagoga szkolnego w 2 egzemplarzach (oryginał i xero). Faktury powinny być wystawione w 2021 roku na rodzica/opiekuna prawnego składającego wniosek i rozdzielone kwotowo na każde dziecko w kwocie przyznanego stypendium z opisem którego dziecka dotyczą i Państwa podpisem. Wypłata nastąpi po złożeniu faktur w szkole przez wszystkie osoby uprawnione do pobierania stypendium (po sprawdzeniu poprawności złożonych dokumentów i ich zatwierdzeniu).

Przypominam, że stypendium możecie Państwo przeznaczyć wyłącznie na:

Więcej…
 
Test Twojej kondycji - Test Coopera PDF Drukuj Email
środa, 26 maja 2021 08:00

Test CooperaChcesz pobiegać? Sprawdzić swoją kondycję i wybiegaj sprzęt sportowy dla jednej z lubelskich szkół!

Po wielu miesiącach wolnych od sportowej rywalizacji czas na pierwszy test Twojej kondycji - Test Coopera!

W dniach 11-12 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie możesz nie tylko bezpłatnie (bez względu na wiek) sprawdzić swoją kondycje ale i pomóc jednej z lubelskich szkół na zdobycie sprzętu sportowego o wartości 2000 zł!

Każdy z uczestników otrzyma butelkę wody i pamiątkowy certyfikat, a na pierwszych 100 uczestników czekają wyjątkowe koszulki i gadżety od naszych partnerów.

Więcej…
 
Sukces w konkursie recytatorskim PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 maja 2021 08:42

MałgosiaZ radością dzielimy się informacją, że Małgosia Stalka (kl. 6d), pod opieką p. Magdy Kosteckiej, godnie reprezentowała naszą szkołę w III Wojewódzkim Konkursie Recytatorsko-Plastycznym ,,Człowiek dla człowieka bratem” – w kategorii recytacja.

Nasza uczennica zdobyła III miejsce, wykazując się postawą refleksyjnego odbiorcy tekstu literackiego oraz ciekawą interpretacją.

Gratulujemy i życzymy dalszego zapału do stawania w różnych szrankach poetyckich.

 
III runda o Laur Lubelskiego Koziołka 2021 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 maja 2021 07:03

Aqua Lublin

Sukces podopiecznych Justyny Rdest, Tomasza Chmury i Grzegorza Steca.

III runda zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka zakończyła się kolejnymi rekordami naszych młodych zawodników z klasy 1a, 2a, 3a. W najmłodszych kategoriach wiekowych jesteśmy bezkonkurencyjni. Wyniki mówią same za siebie. Świetny wynik na dystansie 50 m stylem dowolnym w roczniku 2012 dziewcząt osiągnęła Aleksandra Staszczyk wygrywając z czasem 39,60 sek., Filip Staszczyk zajął II miejsce. W konkurencji 50 m stylem grzbietowym rocznik 2012- Liliana Łopoka III miejsce, Anton Amborski II miejsce, Miłosz Śledź III miejsce. 50 m stylem grzbietowym dziewcząt z rocznika 2013 Zuzanna Pietroń zajęła III miejsce, Wiktor Kretowicz II miejsce. W konkurencji 50 m stylem motylkowym rocznik 2011 Maria Łukaszewicz zajęła III miejsce.

Zawodnicy z klas 5a i 6a też mają powody do dumy ponieważ zanotowali kolejny doskonały start w ostatniej przed wakacjami rundzie zmagań. Lena Wilczek oraz Zuzanna Pastuszuk z kl. 5a, a także Jeremi Wiśniewski i  Mieszko Nowacki z kl. 6a mieli zaszczyt odbierać dyplomy i medale na podium. Wszystkim zawodnikom i trenerom gratulujemy. Fotorelacja w galerii >>>

Wyniki: http://live.livetiming.pl/bujak/2021/05_22_lublin/wyniki.pdf

Najlepsi zawodnicy po 3 rundach: http://live.livetiming.pl/bujak/2021/05_22_lublin/najlepsi.pdf?fbclid=IwAR3dHKc2bw9Ftc5UaN4FL9dXwOW0EWMHhpwS19oQ6KmjziqT0MrTheshNnM

 
Ślubowanie i pasowanie na ucznia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 maja 2021 07:43

grafikaW piątek 14 maja 2021 r. odbyła się niezwykła uroczystość, a mianowicie ślubowanie klas: 1a, 1b oraz 1c. Ze względu na panującą sytuację, wydarzenie wyglądało inaczej niż w latach ubiegłych, co nie oznacza, że nie było wyjątkowe!
Pierwszoklasiści już co prawda od września tworzą z nami wielką, szkolną rodzinę, ale teraz fakt ten został przypieczętowany w sposób uroczysty.
Maluchy, w trakcie ślubowania na sztandar, zobowiązywały się do: pilnej nauki, dbania o dobre imię szkoły, szacunku dla nauczycieli i miłości Ojczyzny. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor pasował każdego ucznia wielkim ołówkiem, a Panie Wicedyrektor wręczały pamiątkowe dyplomy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii >>>.

 
Sukces w międzynarodowym konkursie PDF Drukuj Email
czwartek, 13 maja 2021 00:00

MichałZ ogromną radością informujemy, że Michał Turek (kl. 6b) otrzymał WyróżnienieVIII Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych organizowanym przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Nasz uczeń, pod opieką p. Magdy Kosteckiej, przygotował pracę konkursową w kategorii poezja.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z całej Polski, ale także m.in.: Anglii, USA, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Grecji, Islandii czy Uzbekistanu.
Warto nadmienić, że spośród 12 kategorii konkursowych (zarówno dla szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych) Lublin może pochwalić się 3 wyróżnionymi uczniami – tym większe uznanie dla Michała.
Gratulujemy sukcesu i życzymy lekkiego pióra w kolejnych konkursach!

 
Otylia Swim Cup 2021 PDF Drukuj Email
wtorek, 11 maja 2021 07:34

Otylia Swim CupUczniowie klasy 2a i 3a mieli zaszczyt wziąć udział w dniach 8-9 maja 2021 roku w prestiżowych bardzo silnie obsadzonych zawodach Otylia Swim Cup 2021. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje życiowe czasy. Jesteśmy z nich dumni.
Lena Łachowska z czasem 42,30s zajęła 1 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym oraz 2 miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym z czasem 36,91s w kategorii dziewcząt rocznik 2012 i młodsi oraz została najlepszą zawodniczką w kategorii 9 latków. Zdjęcia w galerii >>> Wszystkim gratulujemy nowych rekordów życiowych.

Również z bardzo dobrej strony zaprezentowali się uczniowie naszej Szkoły trenujący w klasach profilowanych 4 - 8. Wśród prawie ośmiuset pływaków z całej Polski swoją postawą wielokrotnie udowadniali dobrą dyspozycję. Starty często owocowały rekordami życiowymi oraz miejscami na podium. Medale zdobywali:
- Lena Wilczek kl. 5a - dwukrotnie druga na 50 i 100 m st. dowolnym,
- Igor Grabowski kl. 6a - pierwszy na dystansie 400 m st. dowolnym,
- Zuzanna Pastuszuk kl. 5a - pierwsza na 100 m st. grzbietowym,
- Mieszko Nowacki kl. 6a - medal brązowy w wyścigu na 50 m st. grzbietowym
Gratulujemy!!! Zdjęcia w galerii >>>

 
Prezentacja z okazji 3-go maja PDF Drukuj Email
środa, 05 maja 2021 00:00

Święto Konstytucji 3-go majaDrodzy Państwo,
Nasi ósmoklasiści we współpracy z Małgorzatą Kowalik, Agnieszką Mikosz i Magdaleną Kostecką przygotowali taką oto prezentację z okazji 3 maja. Na końcu prezentacji są rubryczki z klasami; po ich kliknięciu otworzą się quizy. Zróbcie je razem z dziećmi, a logując się do gry wpiszcie numer i literkę klasy np. 8a.

https://view.genial.ly/609128deafdcdb0d8f31ba49/presentation-konstytucja-3051791
Pozdrawiamy serdecznie!

 
Jesienne Debiuty Poetyckie PDF Drukuj Email
wtorek, 04 maja 2021 07:01

Ania z dyplomemMiło nam poinformować, że uczennica klasy 8b naszej szkoły - Ania Danaj za wiersze "Współczesny Polak", "Wspomnienia babci" i "Spacer po lesie" zdobyła tytuł finalisty w dwudziestej trzeciej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Poezji -Jesienne Debiuty Poetyckie. Na przegląd wpłynęło 135 wierszy 45 uczestników, którzy starali się o nagrody i dwa indeksy na wybrany przez siebie kierunek na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II.
Opiekunem Ani jest Pani Małgorzata Możdżeń.

 
Regulamin rekrutacji uzupełniającej do klasy pierwszej sportowej pływackiej – 2021r. PDF Drukuj Email
wtorek, 04 maja 2021 00:00

basen SP23Szanowni Państwo, Rodzice dzieci, Kandydatów do naszej szkoły!

Od 4 -7 maja 2021r. odbędzie się rekrutacja uzupełniająca do klasy I sportowej w dyscyplinie pływanie. Dotychczasowe klasy sportowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem oraz prestiżem. Dlatego też, wprowadzamy regulamin rekrutacji uzupełniającej do klasy sportowej oraz zarządzenie Dyrektora SP23 w tej sprawie. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w przygotowanym regulaminie, w tym informacje o teście sprawnościowym - test do dnia 5 maja 2021.

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami i zapraszamy do rekrutacji uzupełniającej (brak przynależności obwodowej).

Dokumenty: Zarządzenie nr 54/2020/2021 >>> zarzadzenie_54.pdf (95,1KB)

Regulamin do kl. I sportowej-pływackiej  rekrutacja  uzupełniająca 4 -7 maja 2021r. - wersja MS Word >>>regulamin_do_kl_1_sportowej_4-7_maja_2021r.doc

wersja pdf >>> regulamin_do_kl_1_sportowej_4-7_maja_2021r.pdf (1,09MB)

W przypadku problemów z przesłaniem nagranego filmu, prosimy o skorzystanie z linku:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdiVoIRuyOiJ376zdqvJsAwGnj_bPxOvFoge8VAxLASK8ATzw/viewform
(warunkiem skorzystania jest konieczność zalogowania się do bezpłatnego konta Google).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 49