Dzisiaj jest sobota, 04 Lip 2020
Znajdujesz sie w:     Home
Rozstrzygnięcia konkursów plastycznych PDF Drukuj Email
czwartek, 23 kwietnia 2020 10:23

W dniu 22 kwietnia 2020 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, podczas którego wybrano prace do etapu ogólnopolskiego konkursów: "Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu" oraz "Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata". Protokół do pobrania tutaj. >>> etap_szkolny_sportowcy_i_jp2.pdf

W dniu 23 kwietnia 2020 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, podczas którego przyznano nagrody i wyróżnienia w IX Ogólnopolskim Konkursie "Papież św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu". Protokół do pobrania tutaj. >>> prot_komisji_jp2_23.04.2020.pdf

W dniu 23 kwietnia 2020 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, podczas którego przyznano nagrody i wyróżnienia w X Ogólnopolskim Konkursie "Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata". Protokół do pobrania tutaj. >>> prot_komisji_sportowcy_23.04.2020_po_zmianach.pdf

 
Pomoc dla Kajetana PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

Kajetan jest uczniem klasy 5 naszej szkoły. W sobotę 11 kwietnia około 13.00 zaczął się palić dom w którym mieszkał razem z mamą i babcią. Mama wynosiła rzeczy z płonącego budynku, a chłopiec w tym czasie zadzwonił po straż pożarną i zaalarmował przejeżdżających ludzi. Pożar postępował tak szybko, że strażakom niewiele udało się uratować. Dom nadaje się tylko do rozbiórki. Obecnie rodzina mieszka w budynku OSP.

Bardzo prosimy o wsparcie Kajetana i jego rodziny.

Pieniądze na nowy dom rodzina zbiera tutaj: https://zrzutka.pl/pomockajetanowi

Pomoc materialną zgłoście tutaj: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Wszystkie najnowsze informacje na temat akcji pomocowej znajdziecie tutaj:https://www.facebook.com/groups/1074414442944373/

Jeżeli chcecie wspomóc duchowo, prosimy o zamieszczenie na swoim profilu na Facebooku zdjęcia z kartką: #PomocKajetanowi lub wyślijcie takie zdjęcie na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem "Wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego wizerunku/ wizerunku mojego dziecka ................................................ do celów akcji #PomocKajetanowi."

Chcemy z Waszych zdjęć utworzyć kronikę wsparcia dla rodziny.

Dziękujemy za Wasze wsparcie.

 
Grand Prix XX Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego dla SP23 PDF Drukuj Email
wtorek, 07 kwietnia 2020 12:06

Miło nam poinformować, że nasz zespół zdobył Grand Prix w kategorii muzycznej XX Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego.

Konkurs odbył się 26 lutego 2020 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. W kategorii muzycznej naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Dawid Geworgjan (śpiew) oraz Anna Danaj (skrzypce) przy akompaniamencie Pana Dariusza Kwiatkowskiego (fortepian). Trio wykonało w trakcie konkursu utwór „Piosenka” (sł. Zbigniew Herbert, muz. Dariusz Kwiatkowski).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Oferta wsparcia poradni psychologiczno-pedagogicznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

Oferta wsparcia poradni psychologiczno-pedagogicznych

miasta Lublin dla wszystkich potrzebujących

Więcej…
 
Bezpłatne użyczenie laptopa - REGULAMIN Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor SP23   

UWAGA! W pierwszej kolejności będzie przydzielane po 1 laptopie w danej rodzinie po złożeniu wniosku i pozytywnym rozpatrzeniu.

 

Zarządzenie nr 38/2019/2020

Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 w Lublinie
z dnia 30 marca 2020 w sprawie

wprowadzenia regulaminu bezpłatnego użyczania uczniom, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi sprzętu komputerowego (zestawu) lub laptopów.

Na podstawie art. 68 ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz.1148 z późn. zm.),  w związku z § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 (Dz. U. z 2020 r., poz.410) i art. 3 ustawy z dnia 2 marca 2020 r.   o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r., poz. 374) oraz na podst. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – (art. 30c P.o.) w związku z udzielonym pełnomocnictwem do jednoosobowego kierowania SP 23 do wykonywania czynności zarządu oraz pismem  Prezydenta Miasta Lublin OW-KA.4424.10.2020 z dnia 27 marca 2020,          zarządzam, co następuje:

§ 1.

Ustalam Regulamin bezpłatnego użyczania uczniom, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi (AiO) sprzętu komputerowego (zestawu) lub laptopów niezbędnych do realizacji zajęć edukacyjnych kształcenia na odległość lub wykonywania pracy zdalnej.

Więcej…
 
Próbny egzamin ósmoklasisty PDF Drukuj Email
piątek, 27 marca 2020 13:12

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych.

Zainteresowani uczniowie będą mogli skorzystać od 30 marca do 1 kwietnia br.

Arkusze do egzaminu próbnego

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

więcej informacji na stronie: http://sp23.lublin.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=82&Itemid=107

 
Komunikat nr 5 PDF Drukuj Email
wtorek, 24 marca 2020 08:48

Komunikat nr 5
Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie
z dnia 23 marca 2020r. w sprawie organizacji warunków do nauki, nauki poza szkołą i zachowania bhp nauki domowej.

Szanowni Państwo

Ze względu na zawieszenie zajęć w szkole, zgodnie z zaleceniem MEN, pragniemy podzielić się sugestiami dotyczącymi nauki młodzieży w domu.

Jak zorganizować dziecku warunki do nauki w domu?

Więcej…
 
Komunikat nr 4 PDF Drukuj Email
wtorek, 24 marca 2020 08:38

Komunikat nr 4
Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie
z dnia 23 marca 2020r. w sprawie zachowania cyberbezpieczeństwa

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Internet stał się w obecnym czasie narzędziem powszechnym, ale również niezbędnym w przekazywaniu wiedzy oraz komunikowaniu się z Państwem oraz z Państwa dziećmi. Tak samo jak Internet służy pożytkowi w równym stopniu (ze względu na nieograniczony dostęp) niesie wiele zagrożeń. Dlatego ważne jest, aby zapewnić Państwa dzieciom bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu czy aplikacji mobilnych. Poniżej podajemy przykłady, w jaki sposób mogą Państwo zapewnić bezpieczeństwo dzieciom podczas korzystania z Internetu:

Więcej…
 
Komunikat Dyrektora - organizacja pracy PDF Drukuj Email

Komunikat nr 3

Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie

z dnia 16 marca 2020r. w sprawie pracy szkoły

 

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie i Rodzice,

W związku z zawieszonymi zajęciami edukacyjnymi w Szkole Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie informuję, że wszystkie zajęcia zostają odwołane w terminie 12-25 marca 2020r. tj. obowiązkowe, pozalekcyjne, sportowe, profilowane, sks-y oraz w ramach udzielanej p-p-p. Szkoła nie świadczy także opieki świetlicowej ani zajęć dla przedszkolaków.

W tym czasie w Szkole nie są realizowane zajęcia komercyjne. Na czas trwania przerwy w związku z zagrożeniem epidemicznym nie są prowadzone najmy pomieszczeń i obiektów.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa oraz Pracowników Szkoły proszę o ograniczenie bezpośrednich kontaktów i wizyt w Szkole. W ważnych sprawach proszę o kontakt mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefoniczny 81 4444408. Ponadto, drzwi do szkoły są zamknięte. W razie konieczności należy skorzystać z dzwonka z lewej strony drzwi (stojąc do nich przodem) w godz. 8.00-14.00.

Proszę śledzić stronę internetową szkoły, jak również na bieżąco wiadomości w dzienniku elektronicznym.

Państwa Rodziców i Uczniów zachęcam do bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i wychowawcami. Proszę o wykorzystanie tego czasu do realizacji zadań, kart pracy, przesyłanych materiałów i poleceń, które przekazywane są Państwa dzieciom. Proszę, aby – choć zdalny – jednak był żywy kontakt Państwa z nauczycielami.

Z poważaniem, życząc zdrowia

Kamil Dąbrowski
Dyrektor SP 23

 
Komunikat nr 2 PDF Drukuj Email
środa, 11 marca 2020 17:07

Szanowni Państwo!

Rodzicu,
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostają zawieszone od 12 marca br. 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,
- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy e-podreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.


Pozdrawiam
Barbara Niewiadomska
wicedyrektor SP 23 w Lublinie

 
Komunikat nr 1 PDF Drukuj Email
środa, 11 marca 2020 13:55

Komunikat nr 1 dotyczący zawieszenia zajęć.

W związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem zostają zawieszone zajęcia w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie oraz na pływalni od 12 marca do 25 marca 2020 r., z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca) to okres przejściowy. Stołówka szkolna będzie nieczynna od 16 marca do 25 marca 2020 r.
W okresie przejściowym nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze w świetlicy. Od poniedziałku, 16 marca br. zajęcia zostają zawieszone. Uczniowie klas 0 – VIII nie przychodzą do szkoły.
Prosimy o systematyczne sprawdzanie informacji w dzienniku elektronicznym i na stronie szkoły.

Barbara Niewiadomska
wicedyrektor Szkoły Podstawowej 23 w Lublinie

 
Komunikat Dyrektora - profilakltyka zdrowotna PDF Drukuj Email

Komunikat nr 2

Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie
z dnia 2 marca 2020r. w sprawie profilaktyki zdrowotnej

Szanowni Państwo Rodzice!

Poniżej przesyłam aktywne linki do stron internetowych odnośnie profilaktyki zdrowotnej. Proszę Państwa Rodziców o zapoznanie się i zapoznanie dzieci z komunikatami poniższych organizacji:

1. Aktualności GIS:

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

2. Jak myć ręce? Instrukcja mycia rąk:

https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/

3. „Jak uchronić się przed koronawirusem?” Infografiki Światowej Organizacji Zdrowia WHO

https://www.pzh.gov.pl/jak-uchronic-sie-przed-koronawirusem-infografiki-swiatowej-organizacji-zdrowia-who

 

Z poważaniem

Kamil Dąbrowski

Dyrektor SP 23

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 43