Dzisiaj jest sobota, 04 Lip 2020
Znajdujesz sie w:     Home
Mistrzostwa Lublina klas profilowanych cd PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły, pływający w klasach profilowanych w barwach UKS Olimpijczyk 23, zdominowali Mistrzostwa Klas Profilowanych, które 29 V odbyły się na pływalni Aqua Lublin. Dorobek naszych pływaków to 10 medali, z czego aż cztery to te najcenniejsze, złote. Szczegółowe wyniki po adresem: http://live.megatiming.pl/bujak/2019/05_29_lublin/wyniki.pdf
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do GALERII >>>

 
Egzamin na kartę rowerową PDF Drukuj Email

UWAGA!!!

ROWERZYŚCI Z KLAS 4-8.

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

Aby przystąpić do egzaminu należy:

  1. Pobrać z sali numer 48 KARTĘ ZALICZEŃ
  2. Dokładnie wypełnić wraz z podpisem Rodzica.

  3. Na wypełnionej karcie nie może również zabraknąć podpisu wychowawcy.

  4. Z poprawnie uzupełnioną kartą należy zgłosić się 5.06 g. 14.30 na OBOWIĄZKOWE szkolenie teoretyczne oraz z zakresu Pierwszej Pomocy, które odbędzie się w naszej szkole.

  5. Na Karcie zaliczeń instruktor po zajęciach potwierdza udział kandydata w szkoleniu.

  6. Dnia 10.06 g. 13.35 w sali 48 odbywa się EGZAMIN TEORETYCZNY.

  7. Karty uczestników którzy POZYTYWNIE zaliczyli egzamin teoretyczny zostaną zebrane przez prowadzącego.

  8. Dnia 11.06. g. 8.00 na boisku szkolnym odbywa się EGZAMIN PRAKTYCZNY (prowadzący oddaje KARTY ZALICZEŃ).

  9. Na egzaminie praktycznym niezbędne bedą ci ROWER oraz KASK.

PAMIĘTAJ O WSZYSTKICH WPISACH NA KARCIE ZALICZEŃ

TYLKO Z WYPEŁNIONĄ KARTĄ ZOSTAJESZ DOPUSZCZONY DO EGZAMINU PRAKTYCZNEGO!!!

Dziedzic Patrycja

Pawłowska Jolanta

 
Mistrzostwa Lublina Klas Profilowanych PDF Drukuj Email

Doskonały start  zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Szkoła Pływania 23 Lublin z klasy 1a w Mistrzostwach Lublina Klas Profilowanych w pływaniu, które odbyły się w dniu 29  maja br. na pływalni  Aqua Lublin.
Wyniki dziewczęta klasy pierwsze: http://live.megatiming.pl/…/2…/05_29_lublin/ResultList_1.pdf
Wyniki chłopcy klasy pierwsze http://live.megatiming.pl/…/2…/05_29_lublin/ResultList_2.pdf
GRATULUJEMY!!!

Zdjęcia w GALERII >>>

 
Drogie Dzieci PDF Drukuj Email

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak

Dzień Dziecka przypomina wszystkim dorosłym, że największym szczęściem jest dla nich, gdy mogą słyszeć Wasz beztroski śmiech.
Życzę Wam, by każda chwila Waszej drogi do dorosłości była cząstką pięknej opowieści o spełniających się marzeniach, w której nawet zwykłe rzeczy i zdarzenia są wyjątkowe i zachwycają.

Niech każdy dzień spędzony w przedszkolu czy szkole będzie dla Was radosnym świętem odkrywania nowych umiejętności i wiedzy, czasem spędzanym z najlepszymi na świecie przyjaciółmi – kolegami i nauczycielami – którzy zawsze potrafią czymś zainteresować, mile zaskoczyć, gdy trzeba, dodać otuchy, wprowadzić w dobry nastrój, a czasem szczerze rozbawić.

Pozdrawiam Was najserdeczniej
Teresa Misiuk

 
XXV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email

XXV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

30 maja wspaniałe trio z naszej szkoły miało okazję zmierzyć się z niełatwą w interpretacji poezją Gałczyńskiego. Uczennice – Zuzanna Nowak (kl. 4b) i Małgorzata Stalka (kl. 4d) przygotowane przez p. Magdalenę Kostecką oraz Amelia Jędrzejewska (kl. 6d) pod kierunkiem p. Katarzyny Tomasiak – godnie reprezentowały naszą szkołę w tych poetyckich szrankach (a trzeba podkreślić, że poziom konkursu był naprawdę wysoki!).

Gratulujemy całej trójce pięknych wystąpień, a w szczególności Zuzi Nowak, która została nagrodzona WYRÓŻNIENIEM.

 
XI Ogólnopolski Zjazd Szkół Podstawowych im. Olimpijczyków Polskich/ Polskich Olimpijczyków PDF Drukuj Email

Są w Polsce takie szkoły, jak nasza. Niby jedno imię, a patronów wielu. I to jakich! Łączy je nie tylko nazwa, ale również stosunek do sportu i idei Olimpizmu. J jeszcze jedno- coroczne spotkania uczniów, nauczycieli i dyrektorów. W tym roku w dniach 22-24 maja  spotkanie ośmiu " olimpijskich" szkół odbyło się w Lublinie. U nas, w 23 Szkole Podstawowej imienia Olimpijczyków Polskich. W czwartek w holu szkoły w obecności zaproszonych gości została otwarta wystawa "Niepodległa". W holu szkoły można także było zwiedzać wystawę poświęconą historii polskiego olimpizmu. Uroczystość otwarcia Zjazdu odbyła się w sali gimnastycznej. Krótkie przemówienia, ciepłe słowa adresowane do uczestników Zjazdu wygłosili nasi stali przyjaciele. Zgromadzeni na uroczystości obejrzeli występy uczniów: od starożytnej Grecji do czasów współczesnych. Wielkie wrażenie zrobił występ kilkudziesięciu gimnastyczek zakończony olimpijskim akcentem. Po gali otwarcia dzieciaki z całej Polski miały okazję spotkać się z olimpijczykami i trenerami. Tego dnia odbył się jeszcze bieg terenowy w wąwozie Kleeberga, wycieczka "Lublin-Miasto Inspiracji". Dzień zakończył się wspólnym pobytem w Aqua Lublin.

Jeśli myślicie, że następnego dnia było "z górki", to się bardzo mylicie. Przed południem uczestnicy zwiedzali Kazimierz Dolny, po obiedzie rozpoczął się Festyn Profilaktyczny, a w nim rozgrywki sportowe na wesoło: byk rodeo, ścianka wspinaczkowa, pływające kule i piłkarzyki (to trzeba zobaczyć na fotografiach!). O godzinie 15.00 odwiedził nas Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk. Pan Prezydent wręczał upominki, dyplomy, nagrody, puchary i medale, podsumował również program społeczny "Pływające przedszkolaki". Wieczorem zaprosiliśmy naszych gości na wycieczkę po Starym Mieście i na pokaz multimedialny  fontanny na Placu Litewskim. W sobotę pożegnaliśmy się na rok. Bo w przyszłym roku to nasza delegacja pojedzie do zaprzyjaźnionej szkoły w Kwakowie (woj. pomorskie). Dziękujemy Wam przyjaciele i do zobaczenia w 2020 roku. Zdjęcia ze Zjazdu można obejrzeć w GALERII >>> i na stronie Kuriera Lubelskiego https://kurierlubelski.pl/w-lublinie-trwa-zjazd-olimpijskich-szkol-z-calej-polski-zdjecia/ar/c2-14152111

 
Kampania Rowerowa Wiosna 2019 PDF Drukuj Email

Zasady kampanii są proste, a zabawa trwa w dniach 20 – 31 maj. Chętni uczniowie z klas, którzy przyjadą do szkoły w maju na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymują dwie naklejki. Jedną z nich przyklejają do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowej Wiosny. Jest to zdrowa rywalizacja. Każdy kto zbierze 8 naklejek zdobywa nagrodę gwarantowaną. Najbardziej rowerowa klasa w naszej szkole, otrzyma atrakcyjną grupową nagrodę, ufundowaną przez partnerów kampanii. Dwie najbardziej rowerowe szkoły w Lublinie otrzymają parkingi rowerowe.

Głównym celem Kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzacja komunikacji rowerowej w mieście.

Termin Kampanii to miesiąc maj, w dniach od 20 do 31 maja (z wyłączeniem 23 - 24.05).

Akcja kierowana jest do uczniów klas IV-VIII.

Dodatkowe informacje na stronie internetowej http://loverowy.lublin.eu/

Szkolni koordynatorzy kampanii: Dziedzic Patrycja, Walczak Agnieszka

SERDECZNIE ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KAMPANII !!!

https://youtu.be/HxW8LoKw5TQ - film promujący akcję

 
Konkurs Profilaktyczny "Narkotyki i dopalacze zabijają" PDF Drukuj Email

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłasza konkurs, którego przedmiotem jest stworzenie MEMU internetowego i animacji w formacie GIF, dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy, zwanych dalej pracą konkursową.
Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem dotyczący niebezpieczeństwa uzależnienia od narkotyków i dopalaczy.
Temat konkursu na MEM internetowy i animację w formacie GIF brzmi „Narkotyki i dopalacze zabijają"
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży, które nie ukończyły 18 roku życia.

Regulamin konkursu do pobrania: regulamin.pdf

 
3 Maja PDF Drukuj Email

30 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Została uświetniona obecnością pocztu sztandarowego pod opieką p. Grzegorza Kijewskiego oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu. Pani Wicedyrektor Barbara Niewiadomska oraz p. Grzegorz przypomnieli naszym uczniom o randze tego święta oraz o wywieszeniu flagi w swoich domach. Uczniowie klasy 4b, 4d i 4f pod opieką p. Magdaleny Kosteckiej przygotowali przedstawienie, dzięki któremu, pomimo lekkiej i humorystycznej formy, wybrzmiały ważne treści. Wyrażamy nadzieję, że nasi uczniowie wyszli z przekonaniem, że warto uczyć się historii, znać święta państwowe oraz rozwijać poczucie patriotyzmu. Zapraszamy do galerii.

 
Emocje w 3a PDF Drukuj Email

Wydawałoby się, że to nic nowego w 3a. Jak każda klasa w tym wieku, 3a kipi wręcz emocjami. Ale tym razem było to spotkanie z panią psycholog, mamą Rafała, panią Anną Radziwiłko. Gry, zabawy, filmiki i bajki uczyły jak radzić sobie w różnych sytuacjach. I tych dobrych i tych złych. Dzieci bawiły się świetnie, nie zdając sobie sprawy, że właśnie uczyły się panowania nad sobą. To była cenna lekcja, pani Aniu. Dziękujemy, a nadmiar emocji umieściliśmy w Galerii >>>

 
Podsumowanie konkursów plastycznych PDF Drukuj Email

26 kwietnia 2019 r. w murach Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie odbyła się gala rozstrzygnięcia Ogólnopolskich Konkursów Plastycznych „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata” i „Papież Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu”. Konkursy honorowym patronatem objęli: Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin, Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski, Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nagrody ufundowało Lubelskie Kuratorium Oświaty, Urząd Marszałkowski oraz Art & Hobby Studio Lublin, ul. Krakowskie Przedmieście 41/1.
Na uroczystość przybyli laureaci konkursów, nauczyciele pod których kierunkiem powstały nagrodzone prace, rodzice, opiekunowie i zaproszeni goście: pan Artur Domański - Dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki, pani Celina Nikolska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Lublinie, pani Krystyna Rakowska - artysta malarz, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, członek Zarządu Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Galę uświetnił pokaz gimnastyczny w wykonaniu uczennic naszej szkoły, które przygotowały panie Berta Belniak i Maria Soja. O oprawę muzyczną zadbał pan Dariusz Kwiatkowski. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursów już za rok. Zdjęcia z uroczystości w GALERII >>>

 
Warsztaty Wielkanocne 2019 PDF Drukuj Email

Warsztaty w wielkanocnym klimacie

Wielkanoc już tuż… tuż, dlatego klasy 4a i 4f, aby poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pod opieką p. K. Adamkiewicz i p. M. Kosteckiej udały się na warsztaty wielkanocne. Odbyły się one 12 kwietnia w ośrodku ,,Dom Nasutów”. Uczniowie mieli możliwość uwolnić swoje plastyczne i kulinarne talenty. Każdy uczestnik wykonał przestrzenną pisankę i unikatową torbę na prezenty. Trzeba przyznać, że kreatywność i zaangażowanie naszych czwartoklasistów zasługują na uznanie. Natomiast mazurki, upieczone i udekorowane przez naszych uczniów, to naprawdę cukierniczy Mount Everest. Warto wspomnieć, iż chłopcy przyznali, że ,,przy tym pieczeniu, to można się nieźle zmachać”. Wyrażamy nadzieję, że ta świadomość zaowocuje pomocą w kuchni swoim zapracowanym Mamom .

W nagrodę za aktywny udział w zajęciach, uczniowie szukali ukrytych dla nich na terenie ośrodka jajeczek. Oczywiście, nasi poszukiwacze bez najmniejszego problemu odnaleźli każde jedno. Zapraszamy do GALERII. >>>

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 43