Dzisiaj jest piątek, 24 Sty 2020
Znajdujesz sie w:     Home
Sztuka wydawania PDF Drukuj Email

Słowo sztuka ma wiele znaczeń. Może to być działalność artystyczna, część całości, a nawet sztuka mięsa. Ale nie tym zajmowała się dzisiaj klasa 3a. Od rana (4 lutego) w klasie odbywały się warsztaty na temat sztuki wydawania pieniędzy. Był to dalszy ciąg lekcji o bankowości prowadzonych przez mamę Szymka G.- pracownika lubelskiego banku. Racjonalne zakupy, układanie budżetu rodziny, wydatki konieczne i zachcianki, wydatki niespodziewane, planowanie- to tematy, w których uczniowie 3a czują się jak ryby w ich klasowym akwarium. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały piórniki i długopisy akcji "Finansiaki" Santander Bank Polska SA. Dokumentacja fotograficzna warsztatów znajduje się w GALERII >>>.

 
Chemia dla najmłodszych PDF Drukuj Email

Gdy do szkoły weszły maluchy z przedszkola nr 50, niejeden zastanawiał się, co one tu będą robiły! I jeszcze bardziej zdziwił się, gdy cała grupa śmiało weszła do pracowni chemicznej. Tutaj dzisiaj odbywały się warsztaty chemiczne dla przedszkolaków z Przedszkola nr 50, 52 i naszych własnych. Dzieciaki pod kierunkiem uczniów klas 6 i 7 wykonały pastę do zębów dla słonia, lokomotywę, a nawet wywołały wybuch wulkanu. Dzisiejszymi wykładowcami byli uczniowie z klasy 8a: Paweł Kowalski, Ignacy Konczalski, Nikola Witek i Kuba Brzozowski, z 7b: Monika Oziębło i Nikola Pachla. Nad całym projektem czuwała "pani od chemii" Eliza Czerniakowska. Zdjęcia wykonała pani dyr. Renata Kwiatosz, a następnie zamieściła je w GALERII.

 
Sekretne zycie pszczół PDF Drukuj Email

29 stycznia klasy 2d i 3a uczestniczyły w warsztatach pod wyżej wymienionym tytułem. W sali było jak w ulu! I w przenośni i dosłownie. Pszczelarz z Podhala opowiadał o życiu tych niezwykle pracowitych owadów. Przy okazji okazało się, że uczniowie mają na ten temat również bogatą wiedzę, zaskakując niejednokrotnie prowadzącego warsztaty. Najciekawszym momentem zajęć była obserwacja żywych pszczół we fragmencie ula. Przez szybę oczywiście! Zdjęcia z zajęć możecie obejrzeć w naszej GALERII

 
Pszczoły - nasi mali przyjaciele PDF Drukuj Email

Dnia 24 stycznia 2019 r. uczniowie klas I c i II b uczestniczyli w warsztatach „Pszczoły – nasi mali przyjaciele”. Podczas spotkania dzieci poznały ciekawostki na temat pszczół i ich życia. Dowiedziały się, jak powstaje miód, co to jest wosk pszczeli, czym różni się matka pszczela „królowa” od zwykłej robotnicy. Dzieci miały okazję zobaczyć żywe pszczoły w specjalnie przygotowanym ulu. Po zakończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzymał dyplom „młodego pszczelarza” oraz mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z motywem pszczelarskim. Zapraszamy do GALERII >>>

 
Warsztaty w Domu Kultury „Pod Akacją” PDF Drukuj Email

W dniu 23.01.2019r. grupa oddziału przedszkolnego 0 „a” wybrała się na warsztaty muzyczno – plastyczne do Domu Kultury „Pod Akacją” przy ul. Grodzkiej. Tym razem na zajęciach z plastyki dzieci miały okazję wykonać magnes na lodówkę z modeliny według własnego pomysłu. Natomiast na zajęciach muzycznych zerówkowicze poznały różne rodzaje instrumentów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii >>>.

 
Grosik na szczęście PDF Drukuj Email

Po zajęciach z ekonomii " Mieszko I, podatki, paragony" w klasie 3a przyszła kolej na bankowość. Wyzwanie podjęła pani Magda G. - służbowo pracownik banku, prywatnie mama Szymka. Na dzisiejszych zajęciach "Jak oszczędzać?", dzieci dyskutowały co jest potrzebą, a co zachcianką, jak na te zachcianki zaoszczędzić oraz jaka jest rola banku w oszczędzaniu. Tutaj przydały się obliczenia matematyczne, w którym banku najlepiej ulokować swoje oszczędności. Pod koniec lekcji każdy wykonał z papieru skarbonkę, a do niej otrzymał 1 grosz, ten na szczęście. Dziękujemy pani Magdo! I do zobaczenia za tydzień z wykładem "Jak wydawać?". Zdjęcia z dzisiejszych zajęć można obejrzeć w GALERII.

 
Wyróżnienie Marszałka Województwa Lubelskiego dla SP23 PDF Drukuj Email

 
Bawimy się zdrowo i pomagamy z radością! PDF Drukuj Email

Mikołaj w tym roku był wyjątkowo aktywny i zapracowany, przez co na sportowe spotkanie z naszymi uczniami dotarł w styczniu, zwykle bywał u nas w grudniu. Nie mniej fakt ten nie umniejszył wspaniałej, sportowej zabawie w duchu zasad fair play.
W dniach 16 i 17 stycznia 2019r. w sportowej rywalizacji brały udział reprezentacje klas IV - VI, wraz ze sztabem kibicujących koleżanek i kolegów, nauczycieli i rodziców. Emocji i owacji nie brakowało… Biegaliśmy, skakaliśmy, rzucaliśmy do celu i możesz nam pozazdrościć takiej wspaniałej atmosfery czytający Przyjacielu. Najważniejsze było to, że organizując tradycyjną dla nas sportową, mikołajkową zabawę nie zapomnieliśmy o potrzebujących dzieciach. W tym roku nasze „słodkie bilety wstępu” - słodycze, przekazaliśmy do Rodzinnych Domów Dziecka nr 1,2,3,4 w Lublinie. Mamy nadzieję, że chociaż troszeczkę osłodziliśmy życie innym dzieciom.

To był dobrze zagospodarowany i przeżyty czas. Zapraszamy do galerii >>>

 
Obserwacje PDF Drukuj Email

Dzisiaj w godzinach porannych na parterze naszej szkoły zaobserwowałam dziwne zjawisko. Na ławeczce siedziała uczennica klasy 6c i czytała KSIĄŻKĘ! Nie telefon, nie tablet, tylko książkę - wydanie papierowe! Mam nadzieję, że jest to zjawisko zakaźne i wkrótce zainfekowana zostanie cała szkoła :)

 
Podziękowanie dla Społeczności SP23 PDF Drukuj Email